Już 5 września odbędzie się Zielony Odjazdowy Rajd Rowerowy. Trasa tegorocznego rajdu prowadzi z Jarocina do Czeszewa. W programie zwiedzanie Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie i finały konkursów w ramach 10-lecia "Wieści z Lasu".

Rajd kończy wyjątkowy maraton konkursowy, zorganizowany z okazji 10-lecia ukazywania się dodatku „Wieści z Lasu”, a kierowany do wszystkich spragnionych poszukiwaczy przygód, wyzwań i spędzających aktywnie czas z książką w plecaku. Jego podsumowanie i wręczenie nagród odbędzie się na leśnej polanie przy polu biwakowym w Czeszewie - mecie naszej wyprawy rowerowej, na udział w której gorąco namawiamy. Na miejscu przewidziano bowiem mnóstwo atrakcji. Będą tu też umiejscowione regały książkowe z ciekawymi pozycjami do zakupów, w tym wydawnictwa Nadleśnictwa Jarocin. 

Zielony Odjazdowy Rajd Rowerowy jest współorganizowany przez Nadleśnictwo Jarocin, Stowarzyszenie Jarocin XXI, Gazetę Jarocińską i jarocińską bibliotekę.

Trasa rajdu: Rynek Jarocin - Cielcza - Mieszków - Radliniec - Dębno - przejazd pod ceglanym wiaduktem kolejowym - główna droga wzdłuż pól do lasu – główna, utwardzona droga przez las Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego do pola biwakowego (przerwa kawowa).

Plan rajdu:

godz. 9.30 - zbiórka pod Ratuszem - sprawdzenie listy, zapisy, wręczenie opasek odblaskowych i podział na grupy
godz. 10.00 start
ok. godziny 12.00 - 12.30 - dojazd na pole biwakowe w Czeszewie (na trasie przewidziano krótki odpoczynek)
godz. 12.30 - 13.00 - przerwa kawowa na polu biwakowym
godz. 13.00 - 14.45 - atrakcje przewidziane przez Nadleśnictwo Jarocin
godz. 14.40 - ognisko (w prowiant należy zaopatrzyć się we własnym zakresie)
ok. godz. 15.00 -  podsumowanie imprezy i odczytanie zwycięzców wszystkich konkursów i konkurencji oraz rozdanie zwycięzcom nagród (osoby, które nie będą w tym dniu w stanie uczestniczyć w rajdzie, po nagrody będą mogły się zgłosić do nadleśnictwa do końca września i odebrać je po okazaniu dowodu tożsamości)
godz. 15.30-16.00 - powrót do domu (indywidualnie lub zbiorowo).

Uwaga! Osoby chcące wrócić indywidualnie poproszone zostaną o wykreślenie się z grupy uczestników rajdu zbiorowego. Wszyscy uczestnicy, w tym dorośli opiekunowie (przy najmłodszych uczestnikach) poproszeni są o zabranie ze sobą dokumentów tożsamości. Regulamin rajdu dostępny jest na stronie jarocińskiej biblioteki.

Zapisy i informacje bibliotece "Pod Ratuszem" i pod numerem: (62) 747-30-63.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia