Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie nowego placu zabaw, który powstał w Zakrzewie. Słoneczna pogoda zgromadziła wielu młodych mieszkańców wsi, których przedstawiciele razem z burmistrzem Stanisławem Martuzalskim przecięli symboliczną wstęgę.

Dzieci z niecierpliwością czekały na "sprawdzenie" nowych urządzeń, czyli m.in. huśtawek, zjeżdżalni, karuzeli i piaskownicy. Po intensywnej zabawie najmłodsi mogli zregenerować siły słodkim poczęstunkiem.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział mieszkańcy Zakrzewa i Prus, sołtys Zakrzewa Rafał Grzybowski, Stanisław Czeszyk z rady sołeckiej Zakrzewa, sołtys Prus i Roszkówka Barbara Kaganek, dyrektor szkoły w Prusach Anna Kowalska, wiceburmistrz Mikołaj Kostka oraz radni miejscy: Katarzyna Szymkowiak, Bronisława Włodarczyk, Marek Przymusiński i Ryszard Kołodziej.  

Budowa placu w Zakrzewie kosztowała 40 tys. zł. Przypominamy, że wczoraj do użytku oddany został plac w Wilkowyi. W obu miejscowościach prace zostały zrealizowane, dzięki unijnemu wsparciu, które gmina Jarocin pozyskała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach tzw. „Małych Projektów” w kwocie po 25 tys. zł na każdy plac. Budowę obiektów zrealizowała firma APIS z Jarosławia.

 

      

 

    

 

      

„Europejki Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie.”

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia