Na początku listopada uczniowie starszych klas siedlemińskiej podstawówki udali się z do Biblioteki Miasta i Gminy w Jarocinie.Ze względu na dużą liczbę zainteresowanych zajęcia odbyły się w sali muzeum regionalnego w ratuszu.

Tematem warsztatów była „Historia regionu, zabytki i legendy Jarocina”. Po zapoznaniu się z myślą przewodnią spotkania, uczniowie przystąpili do działania. Zabytkowe budowle musieli umieścić na planie Jarocina, ułożyć puzzle przedstawiające herb naszego miasta oraz wyznaczyć trasę przejazdu z Siedlemina do Jarocina. Po wykonaniu wszystkich zadań czekała na uczniów niespodzianka – słodki poczęstunek.

Pracę swoich dzieci mogli podglądać rodzice. Dla nich bowiem kilka dni później  w siedlemińskiej podstawówce zorganizowano warsztaty pod hasłem „Uczymy się rozwiązywać problemy”. Zebrani, po krótkim szkoleniu na temat problemów i sposobów ich rozwiązywania, wzięli udział w części praktycznej. Rodzice w sposób twórczy i kreatywny przedstawiali propozycje radzenia sobie z problemami i prześcigali się w pomysłach ich rozwiązania.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Wyjazd do biblioteki i spotkanie z rodzicami zorganizowano w ramach projektu „Z Kulturą na Ty”, dofinanosanego w ramach programu ReGrantJarocin. 


Projekt "Z kulturą na TY" rozpoczęty

Uczniowie i rodzice z kulturą na ty


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia