W sobotnie przedpołudnie, przy pięknej słonecznej pogodzie otwarta została ścieżka rowerowa z Jarocina do Wilkowyi. Inwestycja realizowana przy drodze powiatowej wsparta została przez Gminę Jarocin dotacją w wysokości blisko 1,5 mln zł, co stanowi ok. 50% kosztów zadania. Po 5 latach trudnych rozmów między gminą i powiatem, przyszedł czas realizacji wyczekiwanego przez mieszkańców przedsięwzięcia.

Na drodze z Jarocina do Żerkowa powstała ścieżka o długości ok. 3 km i szerokości 2 m. Częściowo została ona wybudowana z kostki brukowej, a częściowo jest to ścieżka o nawierzchni asfaltowej. Na odcinku ok. 300 m, od ul. Sportowej do ul. Maratońskiej w Jarocinie, inwestycja objęła remont istniejącego chodnika i poszerzenie go.  Podobnie jest na kolejnym odcinku - ok. 600 m - od ul. Okrężnej do ul. Lisiej. Oba odcinki ścieżki wybudowane zostały z kostki brukowej.
Kolejny odcinek inwestycji (ok. 1 km) ma nawierzchnię asfaltową i przebiega od ul. Lisiej do końca zabudowań w Annapolu w miejscu, gdzie wcześniej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie wybudowało kanalizację. Tam też wykonane zostało miejsce do wysiadania dla osób korzystających z komunikacji publicznej (pomiędzy Lisią a Kruczą) oraz plac manewrowy dla autobusów w Annapolu przy ul. Zajęczej. Na odcinku od ostatnich zabudowań w Annapolu do mostu nad Lutynią w Wilkowyi ścieżka wybudowana została po lewej stronie drogi (jadąc od Jarocina). Powstał tu odcinek asfaltowy o długości ok. 950 m.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia