Z czym kojarzy się kaszka manna, sól, jabłko, trąbka czy wieża? Czy Apollo miał żonę? Jaki smok strzegł złotego runa w gaju Aresa? - na te i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie klas trzecich gimnazjów, którzy uczestniczyli w dziewiątej edycji konkursu wiedzowego "U źródeł kultury europejskiej".

Siedem dwuosobowych drużyn rozwiązywało także zadania polegające na kojarzeniu przedmiotów z florą i fauną w Biblii i Mitologii oraz dopasowywaniu scen z obrazów znanych malarzy do wydarzeń mitologicznych i biblijnych.

Nad prawidłowym przebiegiem zadań czuwało jury pod przewodnictwem Laury Paluszkiewicz, w którego skład wchodzili: Agnieszka Borkiewicz - dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, ks. dziekan Marian Brdyś  z parafii w Cielczy,  Włodzimierz Kalinowski i Roman Przybylski - dyrektor Zespołu Szkół w Cielczy.
Po długiej i burzliwej naradzie jury ogłosiło werdykt: pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Niepublicznego Gimnazjum w Golinie: Zuzanna Tyburska i Miłosz Liberski, drugie miejsce ex aequo zajęli reprezentanci: gimnazjum w Wilkowyi:  Sandra Grajek i Marcin Raczkowiak i w Witaszycach: Agnieszka Matysiak i Aleksandra Spychał. 

W tym roku zadania, pytania i wystrój zaplanowały i przygotowały panie Jolanta Konieczna z filii w Cielczy oraz Natalia Bachorz i Maria Rogala,  polonistki z Zespołu Szkół w Cielczy. Pomagały uczennice gimnazjum z Cielczy. Rodzice zaś zadbali o słodki poczęstunek, a nagrody ufundowała biblioteka.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia