Wernisaż prac Zenona Janusza Pląskowskiego - „Intarsje” - odbędzie się w najbliższy piątek 25 października, o godzinie 18.00 w Skarbczyku. Na wystawę zaprasza Muzeum Regionalne w Jarocinie.

Zenon Janusz Pląskowski, jarociniak z urodzenia, mieszka i tworzy w Rokocinie obok Starogardu Gdańskiego. Tajniki intarsji zgłębia w swojej twórczości od 1971 roku. Choć tę technikę zdobniczą znano już w starożytności, w świecie współczesnym nie zyskała ona zbyt dużej popularności i jest sztuką rzadko spotykaną. Od twórcy wymaga nie tylko wyobraźni i umiejętności prezentacji swoich artystycznych wizji, ale także niebywałej sprawności manualnej i dobrego warsztatu rzemieślniczego. Tej właśnie technice zdobniczej, której podstawą jest drewno, Zenon Pląskowski poświęcił artystyczne życie.

Swoje prace prezentował na wielu wystawach w Polsce, m.in. w Gniewie, Golubiu Dobrzyniu, Skarszewach, Gdańsku, Łodzi, Krakowie, Tczewie, Kosakowie, Kielcach, Grudziądzu, Starogardzie Gdańskim oraz w Pelplinie. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Brał udział w licznych plenerach, m.in.: w Kniewie, Władysławowie, Mechelinkach czy Gościcinie. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków. Pierwszy raz prezentuje swoje prace w rodzinnym mieście.

Prace Zenona Janusza Pląskowskiego


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia