33 beneficjentów otrzymało dotacje za blisko 200 tys. zł, w ramach tegorocznego programu WYMIEŃ PIEC. Gmina Jarocin przekazała te fundusze, aby mieszkańcy mogli zastąpić przestarzałe kotły węglowe, zatruwające powietrze, ekologicznymi.

W ramach programu mieszkańcom zostały przyznane dotacje na montaż ogrzewania gazowego, pompy ciepła lub na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej. Program umożliwia pozyskanie na ten cel nawet 6 tys. zł. Termin składania wniosków był do 30 czerwca. W tym czasie, o udzielenie dotacji na wymianę źródeł ogrzewania ubiegali się właściciele nieruchomości położonych na terenie całej gminy Jarocin.

Do urzędu wpłynęło 55 wniosków, z czego 49 spełniało warunki programu. Po rozpatrzeniu wszystkich wniosków, urząd przyznał łącznie 33 dotacje o wartości 196 tys. zł. Wnioski, które nie zakwalifikowały się do dofinansowania, zostaną rozpatrzone w przyszłym roku w pierwszej kolejności. Beneficjenci są zobowiązani do rozliczenia dotacji (przedłożenie faktur, rachunków potwierdzających realizację zadania, protokół demontażu lub oświadczenie o likwidacji istniejącego źródła na paliwo stałe) do 31 października 2019 roku.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia