W sobotę, 22 sierpnia Jarota Jarocin zmierzyła się z Flotą Świnoujście. Mecz zakończył się wygraną dla gospodarzy 3:1. W miniony weekend dobrze zaprezentowały się także rezerwy JKS-u. Drugi zespół Jaroty pewnie pokonał Barycz Janków Przygodzki 5:0.

Jarota świetnie rozpoczęła zmagania z III lidze po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Zawodnicy Piotra Garbarka wygrali z KP Starogard Gdański i Nielbą Wągrowiec, a także zremisowała z Kotwicą Kołobrzeg. 22 sierpnia Jarota podejmowała Flotę Świnoujście. Zawodnicy Jaroty bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 3. minucie Krzysztof Bartoszak zapewnił gospodarzom prowadzenie strzałem zza pola karnego. Szybko zdobyty gol dał kontrolę nad meczem Jarocie, która nie dopuszczała rywali ze Świnoujścia do zagrożenia bramce Sebastiana Kmiecika. W 17. minucie goście oddali strzał, ale niecelny.

Druga połowa rozpoczęła się od bramki Floty Świnoujście, która nie została uznana. Sędzia asystent dopatrzył się spalonego. W 55. minucie Jarota podniosła prowadzenie. Po kilku minutach, na tablicy świetlnej pojawił się wynik 3:0. JKS, choć w końcówce oddał inicjatywę gościom, wygrał 3:1. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Jaroty przed własną publicznością od ponad roku, gdy Jarociniacy pokonali Mieszko Gniezno. Kolejny mecz Jarota Jarocin rozegra w piątek, 28 sierpnia. W Środzie Wielkopolskiej zagra z miejscową Polonią.

W miniony weekend dobrze zaprezentowały się także rezerwy JKS-u. Drugi zespół Jaroty pewnie pokonał Barycz Janków Przygodzki 5:0.