Stowarzyszenie Jarocin XXI oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zapraszają wszystkich, rodziców i nauczycieli na spotkanie autorskie z Elżbietą Chlebowską- autorką, które odbędzie się 7 października o godzinie 17:00 (Pałac Radolińskich). Spotkanie z jarocinianką, autorką nominowanej w konkursie miesięcznika „Charaktery” w kategorii książek popularnonaukowych książki „Wychowanie. Najtrudniejsza ze sztuk pięknych” będzie okazją do mamy nadzieję ciekawej dyskusji.

Dlaczego uczeń znowu nie ma zadania domowego? Czemu, po stwierdzeniu „przecież to takie proste”, u dzieci nierzadko pojawiają się łzy w oczach? Jaką rolę w wychowaniu dzisiaj odgrywa szkoła i czy jeszcze jakąkolwiek? Dlaczego gimnazjaliści nie są tak źli, jak się o nich mówi? - na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w książce Elżbiety Chlebowskiej pt. „Wychowanie. Najtrudniejsza ze sztuk pięknych.”

Każdy rodzic w mniejszym lub większym stopniu zmaga się z trudnościami dotyczącymi wychowania dziecka. Czasem ogarnia go frustracja, czasem czuje się bezradny, a czasem potrzebuje po prostu drobnej podpowiedzi, by relacje z dzieckiem wróciły na właściwe tory i znów zaczęły sprawiać przyjemność obu zainteresowanym stronom. I właśnie z tych drobnych podpowiedzi składa się „Wychowanie. Najtrudniejsza ze sztuk pięknych”, czyli książka Elżbiety Chlebowskiej. Autorka na ponad 200 stronach pokazuje, jak rozmawiać z dzieckiem (także nastoletnim!), by nie przypominało to rzucania grochem o ścianę ani gry w ping-ponga. Uczy wyznaczania rozsądnych granic bez deptania godności małego człowieka. Podpowiada, w którym momencie warto dać dziecku prawo do samodzielnego podejmowania decyzji i ponoszenia konsekwencji tych wyborów. Zwraca uwagę na znaczenie wspólnych zainteresowań, omawia kwestie planów na przyszłość... A wszystko to z życzliwością, humorem i taktem.

Elżbieta Chlebowska to mama czwórki dzieci oraz pedagog szkolny, pracownik poradni psychologiczno-pedagogicznej, terapeutka, socjoterapeutka, trenerka w Szkole dla Rodziców i Wychowawców. Mimo, że jest mamą z 25 letnim stażem i pedagogiem od 20 lat, potrafi przyznać, że popełnia błędy w wychowaniu własnych dzieci i daje na to przyzwolenie innym. - Zdrowe jest myślenie, że nie muszę być idealny. Nie ma ludzi idealnych. Tak samo, jak nie mamy idealnych dzieci, nie musimy być idealnym rodzicem. Mamy prawo mieć gorszy dzień i zachować się tak, jak nie powinniśmy – mówi Chlebowska.

 

7 października, godz. 17:00, Pałac Radolińskich

WSTĘP WOLNY


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia