Muzeum Regionalne w Jarocinie już po raz kolejny organizuje warsztaty historyczne, kierując je do uczniów klas szkół średnich oraz VII i VIII szkół podstawowych. Tym razem zajęcia dotyczyć będą rodziny Radolińskich.

W ramach przeprowadzonych warsztatów młodzież stworzy drzewo genealogiczne jarocińskiej linii tego rodu, a przy okazji pozna jej najważniejszych członków. Podczas zajęć wykorzystane zostaną m.in. rodzinne fotografie rodu ze zbiorów Archiwum Państwowego w Poznaniu, które w tym roku zostały zdigitalizowane w ramach projektu finansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Ponadto uczniowie dowiedzą się także, czym są tzw. Teki Dworzaczka i jak można je wykorzystywać w badaniach genealogicznych.

Na warsztaty zgłaszać się mogą klasy, bądź grupy szkolne (np. kółka historyczne) wraz z opiekunami. Czas trwania: ok. 1 h. Organizator jest otwarty na terminy zaproponowane przez nauczycieli-opiekunów (od 4 do 31 grudnia, za wyjątkiem poniedziałków). Rezerwacji dokonywać można mailowo: muzeum@muzeumjarocin.pl lub telefonicznie: 62/747-34-49. Zajęcia są bezpłatne.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia