Jarocin dostał się do finału II edycji programu „Pracownie Orange”. Każda Pracownia otrzyma komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarkę ze skanerem, konsolę do gier oraz telewizor LCD, a pomieszczenia przeznaczone na świetlicę zostaną wyremontowane i umeblowane.

Lokalni koordynatorzy Pracowni wezmą udział w profesjonalnych szkoleniach, aby wspólnie z mieszkańcami współtworzyć miejsce, które jak najlepiej odpowie na potrzeby lokalne. Pomoże w tym także system grywalizacji społecznej, którego celem jest motywowanie mieszkańców do działania na rzecz swojej okolicy. 

Jarociński wniosek przeszedł do finału spośród 1018 zgłoszeń i znalazł się wśród 50, które walczą o multimedialną świetlicę. Aby Pracownia powstała właśnie u nas potrzebujemy głosów mieszkańców – internetowe głosowanie trwa do 10 sierpnia na stronie https://glosuj.pracownieorange.pl/

Jak głosować?

  1. Należy wejść na stronę https://glosuj.pracownieorange.pl/ i w prawym górnym rogu kliknąć „zaloguj” – tam należy się zarejestrować – wówczas na podany mail przyjdzie hasło, którym należy się posługiwać podczas głosowania.
  2. Po zalogowaniu się szukamy Jarocina – chmurka z pomarańczowymi słowami i 5 razy klikamy „głosuję”. Uwaga – za każdym kliknięciem pojawi się komunikat o konkursie dla głosujących. Można wziąć w nim udział i wygrać tablet ale nie jest to obowiązkowe. Wystarczy kliknąć na krzyżyk  i dalej głosować.

Jarocińska Pracownia ma powstać w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Chcemy aby było to miejsce dla wszystkich. Przestrzeń do twórczego myślenia i działania, oraz spędzania mądrze wolnego czasu. Miejsce czerpania dla siebie (planujemy zajęcia, warsztaty nie tylko z wykorzystaniem nowych technologii) i dawanie od siebie (będzie dużo możliwości wsparcia i realizowania własnych pomysłów).

Wierzymy, że tak jak mogliśmy wyremontować bibliotekę w Witaszycach (remont właśnie trwa) dzięki Waszemu wsparciu i głosowaniu, uda nam się wygrać Pracownię.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia