105.000 zł zostanie zainwestowane w modernizację budynków Zespołu Szkół nr 4 w Jarocinie. Prace będą przeprowadzane w okresie wakacyjnym.

Pierwsze przedsięwzięcie obejmuje naprawę dachu w Publicznym Przedszkolu nr 2 „Bajeczka” w Jarocinie. W ramach prac zaplanowano całkowitą wymianę dachu, obróbki blacharskie kominów i instalacji odgromowej.  Druga inwestycja obejmuje budynek SP nr 4 w Jarocinie. Tam rozpoczną się prace nad dostosowaniem budynku dydaktycznego do aktualnych przepisów p.poż.  Modernizacja sieci wodociągowej zakłada między innymi wymianę i montaż nowych hydrantów, wymianę instalacji  w podziemiu z rur PE na rury stalowe ocynkowane, montaż zaworu pierwszeństwa odcinającego wodę użytkową od wody p.poż.

To nie jedyne inwestycje realizowane w ostatnim czasie w ZS nr 4. Na przełomie maja i czerwca, zarówno w „Czwórce”,  jak i w „Bajeczce”, dzięki zaangażowaniu pracowników i nauczycieli placówki oraz środkom finansowym Rad Rodziców przygotowano strefy gier podwórkowych. Ponadto na szkolnym korytarzu powstała strefa gier dla klas I-III, a schody zostały udekorowane edukacyjnymi i motywacyjnymi naklejkami. - Edukacyjne place zabaw są świetnym urozmaiceniem  przestrzeni szkolno-przedszkolnej - informuje dyrektor ZS 4 w Jarocinie - Iwona Tobolska. - Zapewniają one dobrą zabawę każdemu, kto ma ochotę na aktywne spędzanie wolnego czasu i szuka sposobu na nudę, a docenia przy tym także walory edukacyjne – dodaje dyrektorka Czwórki.

Przygotowanie i wykonanie poszczególnych stref zabaw kosztowało szkołę ok. 4 tysiące złotych. Zadanie było w całości  finansowane ze środków Rad Rodziców, które pozyskano w ramach Kiermaszu Świątecznego i Festynu Rodzinnego "Mama, Tata, Ja". 

W tej chwili trwają prace nad ścieżką sensoryczną dla dzieci w przedszkolu. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia