Rozpoczynają się prace związane z budową nowych rond w centrum Jarocina. Kierowcy i piesi powinni liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ulicach Poznańskiej i Wojska Polskiego na odcinku od Al. Niepodległości do ul. Wodnej. Tymczasowa reorganizacja ruchu w tym obszarze rusza 31 sierpnia!

Od najbliższego poniedziałku zamknięte zostaną ulice: Poznańska i Wojska Polskiego na odcinku od wejścia do Parku Radolińskich przy bloku Park 2 do wjazdu na teren marketu Lidl i restauracji McDonald's. Zamknięte zostaną także wjazdy: na ulicę Poznańską od ulicy Św. Ducha na moście na rzece Lipinka oraz na ulicę Wojska Polskiego od ulicy Wodnej na wysokości wjazdu na ulicę Magnoliową.

Proponowane objazdy: od Żerkowa i Bachorzewa w ulicę Maratońską do ulicy Poznańskiej (przez ulicę Wrzosową, Do Zdroju i Kasztanową) lub przez ulicę Jarmarczną w kierunku ronda Powstania Wielkopolskiego (przy Parku Gorzeńskiego)

Realizowane od najbliższego poniedziałku prace dotyczyć będą pierwszego etapu inwestycji, który obejmuje reorganizację skrzyżowań: ul. Wodnej z ul. Wojska Polskiego oraz ul. Św. Ducha z ul. Wojska Polskiego. W ramach zadania przebudowana będzie ulica Wojska Polskiego od skrzyżowania z Al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Wodną. Wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni, wybudowany będzie chodnik oraz ścieżka rowerowa (ciąg pieszo-rowerowy), modernizacji poddany zostanie kanał deszczowy w ul. Wojska Polskiego. Ten etap prac ma się zakończyć w grudniu tego roku.

W dalszym etapie prac, zaplanowanym do realizacji w przyszłym roku, przebudowane zostanie jeszcze jedno skrzyżowanie: ul. Wojska Polskiego z ul. Al. Niepodległości oraz ciąg ulic: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa i Maratońska w zakresie nawierzchni jezdni oraz chodnika i ścieżki rowerowej (ciągu pieszo-rowerowego). Wykonane ma być także oświetlenie uliczne typu LED na ulicach: Kasztanowa, Do Zdroju i Maratońska (od ul. Wrzosowej do ul. Św. Ducha) oraz remont istniejącego kanału deszczowego w części ulic Do Zdroju, Maratońska i Wrzosowa.

Zadanie realizuje konsorcjum firm Polimex Infrastruktura i Polimex Mostostal z Warszawy, które w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym złożyło najkorzystniejszą ofertę – blisko 24,6 mln zł. Kwota jest o ponad 6 mln zł niższa niż planowana w kosztorysie inwestorskim. Co więcej inwestycja będzie realizowana przy wsparciu dotacji w wysokości  ponad 16 mln zł, którą Gmina Jarocin pozyskała z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia