Takich urodzin w Jarocinie jeszcze nie było. Druh Komendant Zbigniew hr. Ostroróg-Gorzeński miałby w tym roku 150 lat. Z tej okazji, w ramach obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego, odbędzie się wspomnieniowe przyjęcie urodzinowe, na którym pojawi się szacowny jubilat, jego żona Aniela z Biegańskich Ostrożyna-Gorzeńska i powstańcy. Nie zabraknie kapeli, wspólnych śpiewów i tańców. Będzie bigos myśliwski, coś do picia i oczywiście tort urodzinowy.

Urodzinowe przyjęcie rozpocznie się 15 lutego, o godz. 19.00 w JOK Jarocin. Bilety w cenie 20 zł będą dostępne od najbliższego piątku - 25 stycznia w JOK Jarocin i Bibliotece :Pod Ratuszem”.

Dzień później, w sobotę, 16 lutego przypada 100. rocznica zakończenia powstania wielkopolskiego. Z tej okazji zabawa w JOK-u będzie kontynuowana i to przy piosenkach, które stały się największymi przebojami dwudziestolecia międzywojennego. "Już taki jestem zimny drań", "Sex appeal to nasz broń kobieca", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" wtedy śpiewał Eugeniusz Bodo, a w JOK-u zaprezentują je aktorzy Teatru Nowego i Teatru Muzycznego w Poznaniu Oksana Hamerska i Radosław Elis z zespołem. Bilety na koncert „BODO… tanga” w cenie 20 zł również do nabycia w JOK Jarocin i Bibliotece „Pod Ratuszem”. Początek koncertu o godz. 18:00. 

UWAGA! Przy zakupie biletów na oba wydarzenia - "Urodziny druha komendanta" oraz koncert "Bodo... tanga" pakiet dla jednej osoby będzie można nabyć w promocyjnej cenie 30 zł. Wejściówki dostępne w JOK Jarocin i Bibliotece "Pod Ratuszem" od 25 stycznia.

Organizatorami wydarzeń są: Gmina Jarocin, JOK Jarocin i Muzeum Regionalne w Jarocinie.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia