Już za kilka dni będziemy mogli gościć w Jarocinie Sztywny Pal Azji. Zespół wystąpi z okazji Dni Patrona Miasta i wydarzeniami związanymi z 11 listopada.

Uroczysta gala rozpocznie się już o godzinie 16.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Burmistrz Jarocina wręczy rodzinom powstańców wielkopolskich okolicznościowe krzyże powstańcze, a poźniej będzie rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę dyplomową związaną z Ziemią Jarocińską.

Ważnym elementem będze przyznanie Nagród Burmistrza Jarocina im. gen. St. Taczaka wyróżnionym osobom i organizacjom.  

Fundacja 750-lecia Jarocina przygotowuje wyjątkowe widowisko w ramach projektu "Odkryj Bohatera". Projekt  zakłada wielopłaszczyznowe działania z zakresu edukacji regionalnej, wykorzystujące metody tradycyjne i nowe technologie adresowane do młodzieży z terenu gminy Jarocin. Wpisuje się w obchody Roku Jarocińskich Powstańców Wielkopolskich oraz jubileusz 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Akcentem zwieńczającym obchody będzie koncert zespołu Sztywny Pal Azji. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Jednak, aby wejść trzeba posiadać bilet, który można zdobyć w Biurze Promocji Gminy w Urzędzie Miejskim (pokój 39), Muzeum Regionalnym oraz czytelni Biblioteki Publicznej (Ratusz).

 

Zaprszamy do brania udziału w wydarzeniu na facebooku!

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia