Burmistrz Jarocina uczestniczył w podpisaniu umowy na remont Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Prace realizowane będą w ramach projektu Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie finansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Gminy Jarocin. Projekt jest realizowany we współpracy Muzeum Regionalnego i Gminy Jarocin.

Umowa zawarta między Muzeum Regionalnym w Jarocinie i wyłonioną w przetargu firmą SŁAW – BUD Sławomir Kobylski z Bachorzewa opiewa na wartość 4.498.891,27 złotych. W jej ramach zostanie wykonana między innymi adaptacja pomieszczeń piwnicznych parteru oraz części piętra na sale muzealne i biura muzeum, odtworzenie pierwotnych ciągów komunikacyjnych, udostępnienie budynku osobom z niepełnosprawnościami poprzez wybudowanie windy i montaż platform schodowych, wykonanie adaptacji akustycznej sali koncertowej i zagospodarowanie części poddasza na salę lekcyjną i studio nagrań, a także założenie i modernizacja nowych oraz istniejących instalacji. 

Rozpoczynające się prace to kolejny etap realizacji największej inwestycji kulturalnej w Gminie Jarocin po 1989 roku. W skład całego projektu oprócz renowacji i adaptacji pałacu Radolińskich również konserwacja i dostosowanie ruin kościoła św. Ducha na cele kulturalne oraz budowa „zielonego” amfiteatru połączona z rewitalizacją częścią parku i stworzeniem ścieżki edukacyjnej.

Projekt Rewitalizacja, konserwacja, renowacja i adaptacja zabytkowego założenia pałacowo-parkowego w Jarocinie współfinansowany jest z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Lokalnego. Beneficjentem programu jest Muzeum Regionalne w Jarocinie, a uczestnikiem Gmina Jarocin. Wartość inwestycji wynosi 14 183 967,15 złotych, z czego 7 484 483,01 złotych to środki europejskie. Zakończenie wszystkich prac objętych projektem nastąpi z końcem 2021 roku.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia