Dwie zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin - Zuzanna Kaczmarek i Anna Zbawiona oraz trener Józefina Nowaczyk-Wróbel znalazły się w składzie Kadry Narodowej, która będzie reprezentują Polskę w trwających Mistrzostwach Europy Kadetów. W stolicy Rumunii, Bukareszcie, barw naszego kraju broni łącznie 11 zawodników (5 dziewcząt oraz 6 chłopców).

Po olbrzymim sukcesie, jakim było wywalczenie dwa lata temu przez Patrycję Adamkiewicz złotego medalu Mistrzostw Europy Kadetów, w kolejnej edycji tej imprezy znowu reprezentowane są barwy Białych Tygrysów. - Dzięki osiągniętym w ostatnim roku wynikom aż dwom naszym zawodniczkom udało się wywalczyć miejsce w składzie reprezentacji Polski. Zuzanna Kaczmarek w kategorii do 51 kg i Anna Zbawiona w wadze do 55 kg udowodniły, że są zdecydowanie najlepszymi zawodniczkami w Polsce i będą miały okazję powalczyć o jak najwyższe miejsca w europejskim czempionacie - podkreśla Fryderyk Wróbel, prezes MUKS Białe Tygrysy Jarocin. 

Zarząd Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego zauważył również wysoki poziom szkolenia w jarocińskim klubie i powołał Józefinę Nowaczyk-Wróbel na trenera Kadry Narodowej Kadetów. Razem z Józefiną sztab szkoleniowy w Rumunii tworzyć będzie Jacek Jankowski, trener klubu z Nidzicy, natomiast pozostali powołani zawodnicy reprezentują barwy następujących klubów: Nidzicki KTS Kozłowo (2 os.), AZS OŚ Poznań (2 os.), UKS G-8 Bielany Warszawa (2 os.) i po jednej osobie Centrum Walki Warszawa, KS Rapid Śrem i Warrior Zgorzelec. Jak mówi Józefina Nowaczyk-Wróbel, która uczestniczyła we wszystkich letnich akcjach szkoleniowych, Zuzia i Ania na odpowiednie przygotowanie do startu w Mistrzostwach Europy Kadetów poświęciły praktycznie całe wakacje. 

- Już kilka dni po zakończeniu roku szkolnego dziewczęta wyjechały na prawie dwutygodniowy obóz letni Kadry Wojewódzkiej Juniorów do Karpacza. Następnie po kilkudniowym odpoczynku udały się na zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów, które zorganizowano w pięknym ośrodku Mazurskie Marzenie, zlokalizowanym w malutkiej miejscowości Januszkowo. Ostatnie dwa tygodnie przed wyjazdem do Rumunii moje podopieczne spędziły natomiast w ośrodku Górski Poranek w Stroniu Śląskim, gdzie mieliśmy zapewnione świetne warunki do ostatniego szlifu formy przed startem. Jestem przekonana w 100 %, że dziewczęta są bardzo dobrze przygotowane, podczas ostatniego zgrupowania udało się nam również ostatecznie wyleczyć kontuzje, które wynikały z zmęczenia materiału. Tak jak zawsze z pewnością będziemy walczyć o jak najwyższe cele , a jeżeli do tego dodamy formę dnia, trochę szczęścia i jeszcze kilka niezbędnych elementów, to może zakręcimy się koło medalu - podsumowuje opiekun jarocińskich taekwondzistek. 

ZUZANNA KACZMAREK - ur. 08.01.2000, mieszkanka Potarzycy, od września uczennica w Niepublicznym Gimnazjum w Potarzycy, pierwszoroczna juniorka młodsza, która już w pierwszym starcie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży wywalczyła złoty medal, dodatkowo zdobywając brąz w dwuboju technicznym. Srebrna medalistka zawodów rangi ETU A-class (Puchar Świata) Austrian Open oraz zdobywczyni złotego medalu w pierwszych Mistrzostwach Świata Dzieci do lat 13, rozegranych w niemieckim Sindelfingen. zawodniczka Kadry Narodowej Kadetów i Wojewódzkiej Juniorów. Liderka rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kategorii kadet. 

ANNA ZBAWIONA - ur. 27.02.1999, mieszkanka Potarzycy, uczennica w Niepublicznym Gimnazjum w Potarzycy, w 2013 powtórzyła osiągnięcie z roku 2012 i po raz drugi w karierze wywalczyła złoty medal w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, dodatkowo w tej samej imprezie wywalczyła srebrny medal w konkurencji dwuboju technicznego. W bieżącym roku zwyciężyła również w międzynarodowych turniejach taekwondo w Bydgoszczy i Pradze (Czechy), uczestniczka zawodów ETU A-class (Puchar Świata) Austrian Open, zawodniczka Kadry Narodowej Kadetów i Wojewódzkiej Juniorów. Czwarta zawodniczka rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kategorii kadet. <

JÓZEFINA NOWACZYK-WRÓBEL - instruktor sportu o specjalności taekwondo olimpijskie, licencjonowany trener i egzaminator Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, trener w klubie MUKS Białe Tygrysy od roku 2006, trzykrotnie doprowadzała MUKS Białe Tygrysy do zwycięstwa w rankingu klubów w powiecie jarocińskim pod względem wywalczonych punktów w Współzawodnictwie Sportowym Młodzieży i Dzieci, laureatka wielu nagród i wyróżnień, m. in. Ministra Sportu, Burmistrza Jarocina, Starosty Jarocińskiego, trener Kadry Narodowej Kadetów.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia