Internet to nie tylko gry i zabawa ale też dobre narzędzie do planowania swojej przyszłości i ułatwiania sobie codziennego życia. Mogli się o tym przekonać uczestnicy spotkań i zajęć zorganizowanych w jarocińskich bibliotekach w ramach tegorocznej akcji „Tydzień z Internetem”.

Przedszkolaki z „Poziomki” spotkały się z różnymi zawodami, wcielały się w role lekarzy, pielęgniarek, mechaników, strażaków, kolejarzy i poznawały najciekawsze zawody świata. Mogły też, za pomocą gry komputerowej „cozciebiewyrosnie.pl”, poznać pracę organizatorki szaf, kanalarza, latarnika i nasłuchiwaczki kosmosu.

Młodzież z gimnazjum Zespołu Szkół nr 3 w Jarocinie zastanawiała się nad wyborem swoich przyszłych zawodów. Myślą przewodnią ich spotkania były słowa Seneki pochodzące z artykułu na stronie link do przyszłości.pl "Jeśli ktoś nie wie, do którego portu płynie - żaden wiatr nie jest dla niego dobry."

Podczas zajęć zostały zaprezentowane cele, działanie i treści serwisu praca-enter.pl.  Młodzież zapoznała się z ciekawymi zawodami przyszłości, informacjami o wolontariacie. Wypełniała też test osobowości pomagający wybrać dalszy tok nauczania i zawód.

Z kolei seniorzy uczestniczyli w kursach komputerowych, na których zakładali konta pocztowe. Podczas zajęć  Akademia Seniora Energa poszerzali swoje dotychczasowe umiejętności informatyczne także z wykorzystaniem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta. Zajęcia odbyły się we współpracy z firmą Energa.

„Tydzień z Internetem” został zakończony  spotkaniem w czytelni biblioteki głównej poświęconym bezpiecznemu korzystaniu z Internetu. O tym jak bezpiecznie się logować, z jakich portali i zabezpieczeń korzystać, co nam daje kłódka przed adresem internetowym i wielu innych ciekawostkach mówiła Agnieszka Zaworska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia