W Łuszczanowie trwają prace związane z ostatnim etapem budowy centrum rekreacyjno-kulturalnego. To finał projektu zagospodarowania przestrzeni przy miejscowym Centrum Aktywności Lokalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej o wartości ponad 1,3 mln zł.

W drugim etapie prac zmodernizowany został teren znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Centrum Aktywności Lokalnej. Wymieniana jest nawierzchnia i wyznaczane są miejsca parkingowe. Modernizacji poddane zostały też schody wejściowe wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Wokół pojawią się nowe nasadzenia zieleni, a istniejąca zieleń zostanie uporządkowana. W kolejnej strefie powstanie scena z zadaszeniem, gdzie będą mogły odbywać się imprezy plenerowe. Istniejące ławki zostaną ustawione w taki sposób, aby siedzący na nich ludzie mogli oglądać to, co dzieje się na scenie. Teren oczywiście zostanie urozmaicony zielenią. Ostatnią, ale nie mniej ważną niż pozostałe, będzie strefa placu zabaw, do której zostaną przeniesione urządzenia zabawowe. Powstanie tam więcej roślinności oraz elementy małej architektury. Projekt zakłada również budowę nowego chodnika przy ul. Mostowej na wysokości planowanej inwestycji wraz z oświetleniem ulicznym. Prace, o wartości blisko 500 tys. zł, wykona firma TECH-FEN Grzegorz Osiewała z Gostyczyna.

Przypomnijmy, że w ramach I etapu projektu, zrealizowanego w ubiegłym roku, powstało boisko sportowe, a dokładniej - strefa sportowa, z siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki nożnej i piłki plażowej oraz placem zabaw. Wykonanie tej części projektu kosztowało ponad 800 tys. zł.

Finalnie w Łuszczanowie powstanie centrum kulturalno-rekreacyjne. Będzie się ono składało z czterech stref: oficjalnej, organizacji imprez plenerowych, placu zabaw i sportowej. Inwestycja w zagospodarowanie przestrzeni przy miejscowym Centrum Aktywności Lokalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej będzie kosztowała ponad 1,3 mln zł. Blisko 500 tys. zł na ten cel samorząd gminy pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.   

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia