6 września (piątek) zapraszamy na kolejny spektakl tegorocznej edycji Teatru Polska - Kalino Malino Czerwona Jagodo to spektakl stworzony na podstanie rozmów z mieszkankami kurpiowskiej wsi.

Śmieszy, wzrusza i porusza. 6 września, godz.: 19:00, Bożnica, ulica Wrocławska, bilety (15 zł do 1 września, 20 zł od 2 września) do nabycia w kasie kina i Cafe Kadr. 

Cztery stare kobiety narzekające na zdrowie na przydrożnej ławce, na oczach widzów zamieniają się w młode dziewczyny, które opowiedzą historie stare jak świat: o pierwszym zauroczeniu, zalotach, miłości, małżeństwie i życiu, które nie zawsze było tylko "długie i szczęśliwe". Wspomnienia podziałają na nie jak eliksir młodości. W umownej przestrzeni stworzą na powrót świat, który istnieje wyłącznie w ich pamięci. Znów przeżyją i odegrają to, co minione. Kiedy opowieść dobiegnie końca, z powrotem wrzucą na barki sto przeżytych lat. Komizm i refleksyjność spektaklu Igora Gorzkowskiego sprawia, że wytarte powiedzenie "mądrość ludowa" nabiera zupełnie nowego, przejmującego sensu. Kalino Malino Czerwona Jagodo, Studio Teatralne Koło, Teatr Ochoty, Warszawa scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski obsada: Aleksandra Grzelak, Olga Omeljaniec, Natalia Sikora, Diana Zamojska 

Organizatorem projektu Teatr Polska jest Instytut Teatralny, a w Jarocinie realizuje go Stowarzyszenie Jarocin XXI. Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu jest promocja ciekawego repertuaru w ośrodkach mających utrudniony dostęp do oferty teatralnej oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Program ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury, a także ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić spektakle. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia