Aby wziąć udział w konkursie uczniowie muszą wykonać pracę plastyczną pn. „Szkła nie marnuję - surowce odzyskuję” i nadesłać ją do ZGO Sp. z o.o. WCR w Jarocinie. Na dzieci i młodzież czekają atrakcyjne nagrody. Konkurs trwa od 2 marca do 24 kwietnia.

Organizatorem konkursu jest ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu. Mogą w nim wziąć udział szkoły podstawowe z terenu gmin należących do Porozumienia Międzygminnego: Piaski, Nowe Miasto nad Wartą, Kórnik, Zaniemyśl, Jarocin, Czermin, Chocz, Książ Wielkopolski, Dominowo, Kotlin, Śrem, Jaraczewo, Krzykosy, Gizałki, Dobrzyca, Pleszew, Środa Wielkopolska, Żerków, Borek Wlkp., które zgłoszą swój udział w akcji.

Gotowość uczestnictwa w konkursie należy potwierdzić „Deklaracją udziału” przesłaną drogą elektroniczną na adres: e.dabrowicz@zgo-jarocin.pl, w.nowak@zgo-jarocin.pl lub pocztą na adres: ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskie Centrum Recyklingu, Witaszyczki 1a, 63-200 Jarocin do 13 marca 2020 r.

Na konkurs należy wykonać pracę plastyczną pn. „Szkła nie marnuję - surowce odzyskuję”. Prace te mogą zostać wykorzystane do stworzenia kalendarza ściennego promującego segregację odpadów. Konkurs potrwa od 2 marca do 24 kwietnia 2020 roku.

Prace plastyczne powinny być wykonane techniką dowolną (malarstwo, rysunek, grafika, collage, techniki mieszane), z zastrzeżeniem, że nie powinny zawierać elementów trójwymiarowych.Format A4 lub A3.Obrazki przekazane na konkurs muszą być pracami własnymi, niepublikowanymi wcześniej. Każdy uczestnik może złożyć tylko jedną, samodzielnie wykonaną. Zastrzega się, że prace nie mogą zawierać grafiki będącej dziełem innych osób, z uwagi na prawa autorskie.Prace zbiorowe nie będą zakwalifikowane do konkursu.Wszystkie powinny być dostarczone do 24.04.2020 r.

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom nastąpi w 5 czerwca podczas „Eko Świętowania”. Prace zgłoszone po terminie nie będą przyjmowane.

Terminarz realizacji konkursu:

- Rozpoczęcie konkursu: od 2 marca 2020

- Nadesłanie zgłoszeń szkół: do 13 marca 2020

- Okres nadesłania prac: do  24 kwietnia  2020 r.

- Ocena prac: od 24 kwietnia 2020 do  8.05.2020

- Wręczenie nagród: 5 czerwca 2020 podczas „Eko Świętowania”

Oceny prac oraz wyłonienie laureatów dokona Komisja Konkursowa. Będzie zwracała na estetykę wykonania, zgodność z tematyką, ciekawe ujęcie tematu.Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:klasy I - III,klasy IV- VI,klasy VII - VIII.Organizator przewiduje przyznanie dodatkowych 4 wyróżnień.

Nagrodami w konkursie będą między innymi: smartwatche, głośniki, słuchawki bezprzewodowe, sprzęty elektryczne. Ponadto każdy z nagrodzonych i wyróżnionych uczestników otrzyma stworzony z 13 najlepszych prac kalendarz ścienny promujący segregację odpadów.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami - TUTAJ 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia