Czwarta Noc z Andersenem tym razem poświęcona była naukowcom i odkryciom.

Uczestnicy nocy mogli dotknąć kawałka gwiazdy, w postaci meteorytu, dowiedzieć się ile kosztuje działka na Księżycu, poznać pracę didżeja i pomiksować muzykę, poznali też tajniki pracy detektywów, którzy dzięki tajemniczemu proszkowi znajdą odciski palców. Byli też świadkami eksperymentów chemicznych i fizycznych, dzięki którym można było zobaczyć jak powstaje smok z popiołów lub jak można wciągnąć ugotowane jajko do butelki.

Zdobytą wiedzą należało się później wykazać podczas odwiedzania sześciu laboratoriów według wskazówek ukrytych w queście. A efektem końcowym było zbudowanie kosmicznej rakiety przez drużyny.

Po północy dzieci wraz z opiekunkami uroczyście zasadziły drzewko na placu przed szkołą w Wilkowi, na pamiątkę tegorocznej nocy. Potem wszyscy poszli spać do biblioteki ale z nadmiaru emocji i wrażeń było to najtrudniejsze zadanie do wykonania.

Gośćmi specjalnymi byli Elżbieta Owczarek z Planetarium w Potarzycy, Lucyna Muzyka, didżej Daro i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Biblioteka składa podziękowanie Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Jarocinie za tradycyjne już ufundowanie pysznych drożdżówek oraz wolontariuszkom – uczennicom Zespołu Szkół w Wilkowyi i wychowawczyniom uczniów biorących udział w nocy za pomoc w jej organizacji.

    

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia