- Prace przy strategicznych inwestycjach gminy Jarocin idą bez przeszkód, a terminy ich zakończenia, mimo epidemii koronawirusa, nie są zagrożone – informuje burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. - To ważna i dobra informacja dla nasz wszystkich, ponieważ każda inwestycja realizowana jest z myślą o lepszej jakości życia naszych mieszkańców – podkreśla burmistrz.

Włodarz gminy w ostatnich dniach odwiedził wybrane place budowy, na których trwa realizacja gminnych inwestycji.

Daleko zaawansowane są też prace przy powstającym centrum sportowo-rekreacyjnym Jarocin Sport, gdzie m. in. budowane jest lodowisko. Zgodnie z planem inwestycja, o wartości ponad 25 mln zł, ma zostać zrealizowana do końca grudnia 2020 roku.

 

Rozpędu nabiera też rewitalizacja centrum Jarocina. Modernizacja jarocińskiego rynku w ramach projektu „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina” przebiega zgodnie z harmonogramem. W ramach projektu zostanie wymieniona nie tylko infrastruktura wodociągowo-kanalizacyjna, ale też zupełnie zmieni się wygląd starówki.

W czerwcu zakończy się przebudowa na ul. Batorego w Jarocinie. Inwestycja obejmuje budowę drogi o nawierzchni asfaltowej, wzdłuż której powstanie ścieżka rowerowa oraz chodnik. Wartość zadania to ponad 2,2 mln zł, z czego 60% Gmina Jarocin pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. Z kolei w Mieszkowie trwają prace na ul. Dworcowej, która wzbogaci się o nową nawierzchnię. Powstanie tu także parking i chodnik. Tutaj zakończenie prac, o wartości 3,4 mln zł, planowane jest na koniec maja.

Na ukończeniu jest budowa mieszkań przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie. 108 czynszówek to zwieńczenie większego projektu, w ramach którego wcześniej powstało 258  mieszkań. Wartość przedsięwzięcia to blisko 50 mln zł.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia