Na spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk, które odbędzie się 25 maja zaprasza jarocińska biblioteka i Stowarzyszenie Jarocin XXI.

Olga Tokarczuk – powieściopisarka i eseistka, jedna z najczęściej tłumaczonych i najpoczytniejszych polskich pisarek, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Literackiej Nagrody Nike 2008 za powieść Bieguni, Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Paszportu Polityki i Międzynarodowej Nagrody Vilenica. W 2010 roku Oldze Tokarczuk przyznano Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Autorka m.in. takich bestsellerów, jak Prawiek i inne czasy, Dom dzienny, dom nocny, Gra na wielu bębenkach, Ostatnie historie, Bieguni i Prowadź swój pług przez kości umarłych. Na podstawie jej utworów powstają inscenizacje teatralne i scenariusze filmowe. Olga Tokarczuk swoją powieść osadziła w XVIII wieku, a jej centralną postacią jest żydowski heretyk, Jakub Frank i jego zwolennicy. Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni blisko półwiecza i wiedzie przez przez kilka krajów Europy Środkowej i trzy religie. Powstanie książki poprzedziły wnikliwe badania i liczne podróże.

Z powieściopisarką i eseistką spotkać będzie można się w Pałaca Radolińskich. Początek spotkania o godzinie 18:00. Bezpłatne wejściówki można będzie odbierać od 12 maja w Bibliotece Głównej i filii nr 1 "Pod Ratuszem".


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia