Jarocińska biblioteka spotkanie autorskie promujące najnowszą książkę Elżbiety Cherezińskiej "Turniej Cieni" - fascynującą opowieść o Polsce, o ludzkich losach, przeznaczeniu, zdradach i niezłomności.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 października o godzinie 16:00 w pałacu Radolińskich.

O książce:

Lata 30. XIX wieku

Kluczem do panowania nad Azją jest Afganistan, o który Wielka Brytania rywalizuje z Rosją. W Wielką Grę, nazywaną przez Rosjan Turniejem Cieni wplątane są losy Polaków: Jana Witkiewicza – młodzieńca ułaskawionego z wyroku śmierci i zesłanego na Syberię, Adama Gurowskiego – ucznia Hegla i przyjaciela Heinego, arcyzdrajcy sprawy polskiej, a także Rufina Piotrowskiego – prostego żołnierza i najsłynniejszego uciekiniera z syberyjskiej katorgi.
W śniegach Syberii,  na gorących piaskach afgańskich pustyń i wybrzeżach Morza Czarnego trwa Wielka Gra. Bohaterowie rzucają cienie, ktoś jednak pociąga za sznurki marionetek.

Elżbieta Cherezińska - pisarka i teatrolog. Zadebiutowała książką "Byłam sekretarką Rumkowskiego", a niedługo póżniej rozpoczęła cykl skandynawski "Północna Droga". Następnie napisała "Grę w kości". Jej kolejna książka, "Korona śniegu i krwi" - tom pierwszy składającej się z samodzielnych powieści trylogii "Odrodzone Królestwo" - natychmiast stała się bestsellerem. Wydany następnie "Legion" to brawurowo opowiedziana historia Brygady Świętokrzyskiej.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia