Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Gogulskim oraz na promocję książki "...ZACZĘŁO SIĘ W JAROCINIE".

Spotkanie odbędzie się w piątek 6 września o godz. 17.30 w sali kominkowej Pałacu Radolińskich. 

Na ponad dwustu stronach publikacji regionalisty Andrzeja Gogulskiego czytelnicy poznają historię Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Jarocińskiej. Główna część książki "...ZACZĘŁO SIĘ W JAROCINIE" poświęcona jest działaniom rewolucyjnym w Jarocinie w listopadzie i grudniu 1918r. oraz działaniom jarocińskich kompanii na froncie Powstania Wielkopolskiego. Ponadto przedstawione zostały sylwetki dowódców jarocińskich kompanii i niektórych jarocińskich powstańców. W epilogu wydarzeń historycznych opisany został los powstańców w okresie międzywojennym. 

W treści książki znajduje się też kilka wybranych wspomnień jarocińskich powstańców. Na końcowych stronach publikacji autor nawiązuje do współczesnych obchodów rocznic, związanych z powstaniem oraz pielęgnowania tradycji i historii powstańczej Ziemi Jarocińskiej. W książce zaprezentowanych zostało 230 fotografii - głównie z okresu powstania i sylwetek powstańców. 

Książkę można kupić m.in. w Bibliotece Publicznej w Jarocinie - Pod Ratuszem i Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Publikację będzie można nabyć także w trakcie spotkania autorskiego. Cena 25 zł. 


Powiązane wydarzenia


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia