Przepiękne okazy minerałów z bogatej kolekcji Antoniego Grzybka będzie można oglądać od niedzieli – 11 marca w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Efektowne agaty, jaspisy, baryty i nefryty, niepowtarzalne kryształy, piryty, kalcyty czy malachity robią wrażenie i budzą niekłamany podziw nad siłami natury, które je stworzyły.

Ekspozycją „Skarby ziemi” muzeum inauguruje cykl wystaw zatytułowany „Człowiek z pasją”, w ramach którego mieszkańcy ziemi jarocińskiej dzielić się będą z szerszą publicznością swoimi kolekcjami, pasjami i niecodziennymi zainteresowaniami. 
Wernisaż odbędzie się w niedzielę, 11 marca o godz. 16.00 w Muzeum Regionalnym w Jarocinie (Ratusz – II piętro), a wystawa „Skarby ziemi” czynna będzie do końca kwietnia.

Antoni Grzybek jest mieszkańcem Mieszkowa. Od lat jego wielką pasją jest kolekcjonowanie minerałów. Jego zbiory liczą dziś kilka tysięcy okazów i stale się powiększają. Ze swoich licznych podróży po Polsce i świecie przywozi prawdziwe skalne cuda, które potem własnoręcznie obrabia w swojej niewielkiej domowej pracowni. Podróże i wędrówki po górach to obok zbierania minerałów kolejne jego wielkie pasje, a uzupełnia je pszczelarstwo, któremu z zapałem oddaje się od ponad trzydziestu lat. 
Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia