Przegląd młodych zespołów, z powodu pandemii koronawirusa, został przeniesiony do sieci. Do 20 lipca artyści mogli nadsyłać swoje zgłoszenia do tegorocznych „Rytmów”. Od dziś można posłuchać ich na stronie Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie i zagłosować na najlepszych!

Konkurs „Rytmy w sieci” nabiera tempa. Przyszedł czas na rozpoczęcie kolejnego etapu. Z twórczością młodych artystów można zapoznać się na konkursowej stronie http://rytmy.spichlerzpolskiegorocka.pl/zespoly/.

Od dziś można oddać swój głos na jednego z nich. Co ważne – jedna osoba, to jeden głoś na jeden zespół. Na zagłosowanie jest czas do końca lipca. Teraz to internauci decydują, kto przejdzie dalej i będzie poddany ocenie jury.

Przypomnijmy. Przegląd „Rytmy w sieci” jest finansowany ze środków programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury oraz Gminy Jarocin. Budżet projektu to 132.700 zł, z czego 94.000 zł – to dotacja Narodowego Centrum Kultury, a 38.700 zł - dotacja celowa Gminy Jarocin.

W tym roku uczestnicy zgłaszali się do konkursu poprzez platformę internetową. Teraz internauci mogą wybrać ulubionego wykonawcę. Trzydziestu z największą liczbą głosów przejdzie do półfinału. Spośród nich jury złożone z muzyków związanych z jarocińskim festiwalem wybierze trzy zespoły. Zagrają one na scenie Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie, a dzięki live streamingowi ich wystąpienia będą transmitowane w internecie. Transmisji towarzyszyć będzie emisja materiałów filmowych, wywiadów i wspomnień prezentujących historię festiwalu i jego rolę w życiu mieszkańców Jarocina, opinie laureatów poprzednich konkursów, wrażenia uczestników tegorocznej edycji „Rytmów”, a także „gorące” komentarze członków jury.

Po ogłoszeniu zwycięzcy „Rytmów w sieci” na scenie Spichlerza Polskiego Rocka odbędzie się specjalny koncert nawiązujący do historii przeglądu, przygotowany przez jednego z jurorów Darka „Maleo” Malejonka. Będzie on również transmitowany w internecie.

Jurorzy

Tomasz Jankowski

Dariusz „Maleo” Malejonek

Artur Rawicz

Reguły

Internauci wybierają 30 wykonawców, spośród nich jury wyłoni 3 finalistów, którzy zagrają w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie 26 września 2020 r.

Zwycięzca, oprócz satysfakcji, otrzyma 10.000 zł.

 

Przebieg

12 czerwca - 19 lipca - zgłoszenia uczestników,

22 - 31 lipca - eliminacje, internauci wybierają 30 półfinalistów,

10 - 31 sierpnia - półfinały, jury ogłasza 3 finalistów: 1 wykonawcę tygodniowo,

26 września - koncert finalistów transmitowany online ze Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie i ogłoszenie zwycięzcy.

Koncert specjalny Darka „Maleo” Malejonka oraz zaproszonych gości.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia