Które zawody są najbardziej przyszłościowe? Gdzie się uczyć? Co studiować, aby w przyszłości mieć nie tylko pracę, ale i satysfakcję z tego, co się robi? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z planowaniem swojej kariery zawodowej szukali uczestnicy spotkania z Bartoszem Dulem – specjalistą ds. mobilnych,które odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.

Bartosz Dul jest jednym z 30 młodych profesjonalistów, którzy w całej Polsce odwiedzają biblioteki, szkoły i domy kultury. To młodzi ludzie mający ciekawą, przyszłościową pracę związaną z nowoczesnymi technologiami. Wszystkich łączy charyzma, pasja i ważne doświadczenia zawodowe, mogące być inspiracją dla młodzieży.

W spotkaniu wzięło udział 24 osoby – uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.  Dowiedzieli się,jak wygląda dzień pracy młodego profesjonalisty/młodej profesjonalistki, wspólnie rozmawiali o nowych zawodach i zastanawiali się, które z nich są najbardziej przyszłościowe. Całość miała charakter warsztatowy – były quizy, pytania, wspólne ćwiczenia.

Młodzi o spotkaniu: „Nie wiedziałam, że moje zainteresowania mogę wykorzystać w tak kreatywny, wygodny i ekonomiczny sposób”; „dzięki spotkaniu odzyskałam wiarę w znalezienie pracy, czego się najbardziej się obawiałam. Odkryłam swoje mocne strony”; „każdy ma jakąś cechę, dzięki której w czymś jest dobry”;

Młody profesjonalista do młodzieży: "Przyszłością jest informatyka i programowanie”; „do studiów można wrócić lub zacząć nowe ale fajna praca może się nie trafić”; „trzeba ryzykować, nie czekać, robić więcej”

Spotkanie było elementem drugiej edycji projektu „Link do przyszłości. Młodzi, Internet, Kariera”, w którym uczestniczy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej. 

    


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia