W ramach EOG Rozwój Lokalny gmina Jarocin może otrzymać nawet 10 mln euro dofinansowania na przedsięwzięcia inwestycyjne i związane z nimi wydatki na działania „miękkie”. Konkuruje tutaj z 53 innymi gminami z Polski. Jeśli jesteś mieszkańcem gminy Jarocin - możesz także podzielić się swoim pomysłem na rozwój miasta! Wystarczy wypełnić specjalną kartę. Przeczytaj, jakie to proste.

Intensywne prace nad projektem dotyczącym przyszłości Jarocina trwają już od lutego, a na całokształt działań składają się nie tylko liczne spotkania i wideokonferencje, ale i również kilkadziesiąt godzin analizowania, diagnozowania i rozmów. Dotychczas wypracowane zostały kierunki rozwoju Jarocina w perspektywie 20-30 lat. W wyniku dyskusji przyszły rozwój miasta oparto na haśle:

„Jarocin – Miasto Awangardowych Działań” i trzech głównych celach strategicznych:

1. Ecorockowe Miasto (ekologia i rozwój przestrzenny),

2. Wspólnota lokalnych alternatywnych działań (wymiar społeczny),

3. Jarociński rozwój 4.0 (wymiar gospodarczy).

Kolejnym etapem pracy nad „Miastem Awangardowych Działań” jest zbieranie pomysłów na projekty, mające wspomóc rozwojowi miasta i realizacji celów.

Karty projektowe dla mieszkańców - do uzupełnienia pomysłami do 26 lipca - dostępne są m.in. w bibliotece, JOK-u, Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

Kartę można wypełnić także klikając w TEN LINK. 

Kartę można także wydrukować klikacjąc w TEN LINK.

Istnieje także możliwość pobrania broszuty "interaktywnej" do wypełnienia, wygenerowania oraz przesłania na wskazany w niej adres mailowy - klikając TUTAJ.

Dzięki temu mieszkańcy mogą wybrać sposób wypełnienia najbardziej optymalny dla siebie!


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia