Rewitalizacja centrum Jarocina trwa już od kilku miesięcy. Centrum miasta całkowicie się zmieni. Zanim to jednak nastąpi, musimy przetrwać czas rozkopów i remontów. Prace zakończą się w 2022 roku.

Prace rewitalizacyjne w śródmieściu są związane z projektem „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum Jarocina”, który realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie. Spółka pozyskała na to jedną z największych w historii miasta dotacji z Unii Europejskiej - ponad 136 mln złotych. Władze miasta chcą wykorzystać projekt i przy okazji zrewitalizować całą starówkę. Zostanie więc wymieniona nie tylko infrastruktura wodociągowo-kanalizacyjna, ale też zupełnie zmieni się wygląd starego miasta. Na rynku stanie fontanna i oaza zieleni. Śródmieście będzie naturalnie połączone z parkiem. Projektanci przygotowali także przebudowę ulicy Kościelnej z nowymi schodami i rekreacyjnym terenem zielonym. - Jestem przekonany, że za dwa lata, gdy zakończymy modernizację naszej starówki, Jarocin będzie miejską perełką Wielkopolski. Nie tylko będzie się tutaj dobrze żyło mieszkańcom, ale też stanie się atrakcją turystyczną – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

Niestety, tak wielka inwestycja i gruntowne remonty będą się wiązały z wieloma utrudnieniami dla mieszkańców. Niektóre ulice będą całkowicie rozkopane. Lokatorzy kamienic będą czasowo mieli nie tylko problem z wjechaniem samochodem na swoje posesje, ale też czasem z wejściem do nich. PWiK będzie również dostarczał mieszkańcom wodę, jeśli nastąpią chwilowe braki związane z wymianą rur. Inwestycja potrwa 662 dni.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia