W ubiegłym tygodniu otwarto oferty w przetargu na przebudowę systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na os. Kopernika w Jarocinie. - Procedura przetargowa trwa od kilku miesięcy – aż trzy przetargi, ale dzięki temu wreszcie udało się uzyskać bardzo korzystną cenę, dzięki czemu zaoszczędzimy blisko 600 tys. zł. Warto walczyć o każdą złotówkę – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie ogłaszało przetarg na przebudowę systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na os. Kopernika w Jarocinie kilka razy. - Niestety oferenci chcieli wykonać zadanie za kwoty znacznie przewyższające kosztorysy inwestorskie, dlatego ogłaszaliśmy kolejne przetargi – mówi Elżbieta Kostka, wiceprezes PWiK. Trzecie podejście pokazało, że warto było trochę poczekać, żeby uzyskać najkorzystniejszą ofertę. W ramach inwestycji rozdzielona zostanie stara, ogólnospławna kanalizacja na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową. Wkopane w ziemię nowe rury przykryte zostaną nowymi drogami i odbudowaną zielenią miejską.

Przedsięwzięcie, które będzie realizowane na os. Kopernika  to jeden z elementów większej inwestycji rewitalizacyjnej, która realizowana będzie w Jarocinie na obszarze 110 ha. W jej ramach łącznie na os. Kopernika i Starym Mieście powstanie 20 km nowych sieci wodociągowych, 17 km nowych, rozdzielonych sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. - Niezwykle ważne jest, że w miejscach objętych pracami budowlanymi powstaną nowe nawierzchnie drogowe i odbudowane zostaną tereny zielone – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia