Na osiedlu Kopernika w Jarocinie w czasie dwóch lat prac nad systemem kanalizacji sanitarnej i deszczowej przebudowano w sumie dziesięć ulic i zrobiono niemal 22 tysiące metrów kwadratowych nowych nawierzchni.

W ramach realizacji zadania pn. „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej (rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową) oraz sieci wodociągowej na os. Kopernika w Jarocinie” zostało przebudowanych 10 ulic: Staszica, Cicha, Chopina, Kopernika, Konopnickiej, Marcinkowskiego, Broniewskiego, Estkowskiego, Matejki oraz ulice wokół cmentarza wraz z parkingami.

Na terenie całego osiedla została przeprowadzona wymiana nawierzchni na nową w ilości 21.869 m2 (w tym na odcinku ul. Marcinkowskiego od skrzyżowania z ul. Staszica do końca ulicy powstała droga asfaltowa, zamiast gruntowej). Ponadto wywyższone zostało skrzyżowanie ul. Staszica z ul. Kopernika oraz ul. Marcinkowskiego z ul. Kopernika wraz z placami manewrowymi na ślepych odcinkach dróg (z betonowej kostki brukowej
o pow. 1303,55 m2).

Projekt realizowany przy wsparciu unijnego dofinansowania, które jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pozyskało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia