Program „ENERGIA JAROCIN 2020” jest skierowany do mieszkańców Gminy Jarocin i polega na kompleksowej obsłudze procesu montażu instalacji fotowoltaicznych na prywatnych budynkach. W ramach projektu, który realizuje Energia Jarocin, osoby zainteresowane będą mogły zamontować odnawialne źródła energii w korzystnej cenie, uzyskają pełne wsparcie we wszystkich formalnościach – także w organizacji finansowania czy złożeniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dotacji w ramach programu „Mój prąd”.

- Kilka lat temu powstał klaster energetyczny i spółka Energia Jarocin, której celem jest produkcja energii elektrycznej oraz zarządzanie tą energią tak, aby, być może za jakiś czas, gmina Jarocin i mieszkańcy stali się energetycznie samowystarczalni – informuje burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. -   Początkowo działalność klastra skoncentrowana była na gminnych podmiotach oraz spółkach. Teraz program Energia Jarocin 2020 kierujemy do mieszkańców gminy – podkreśla Adam Pawlicki.

Jak to działa?

Program „ENERGIA JAROCIN 2020”skierowany jest do osób zainteresowanych wytwarzaniem zielonej energii, dzięki montażowi instalacji fotowoltaicznej na swoim budynku. Z projektu mogą skorzystać osoby fizyczne, przedsiębiorcy i rolnicy.  Warunkiem skorzystania z programu jest jednak przystąpienie do Klastra Energia Jarocin. Dlatego też pierwszym krokiem współpracy jest podpisanie przez osoby, chcące skorzystać z projektu, deklaracji o przystąpieniu do klastra oraz wypełnienie prostej ankiety, w której wskazują podstawowe dane o budynku, na którym instalacja ma zostać zamontowana. Następnie ankieta zostaje przekazana firmie, montującej instalacje PV. W ślad za tym jej przedstawiciele udają się na posesję i wykonują audyt terenowy, tzn. sprawdzają czy w ogóle istnieje możliwość montażu instalacji PV na wskazanym budynku, wyliczają wielkość instalacji oraz ustalają jej położenie na dachu. W kolejnym etapie następuje podpisanie umowy między uczestnikiem programu a wykonawcą instalacji, na podstawie której zamontowane zostaną panele PV.

Z korzyścią dla mieszkańców

Energia Jarocin Sp. z o.o., będąca liderem Klastra Energia Jarocin, podpisała listy intencyjne z firmami z branży fotowoltaicznej dotyczące współpracy. Kolejnym krokiem było skierowanie zapytania ofertowego do tych podmiotów, a następnie złożenie przez nie ofert. Dzięki temu udało się uzyskać bardzo korzystną cenę za wykonanie instalacji. Dla członków klastra wyniesie ona bowiem 3.800 zł netto za 1 kWp. Ponadto audyt, który przeprowadzi wykonawca inwestycji, jest wliczony w tę cenę. Dla porównania cena wolnorynkowa montażu instalacji o takich samych parametrach to około 6.000 zł netto. Wykonując taką inwestycję indywidulanie, dodatkowo trzeba także ponieść koszty przeprowadzenia audytu.

Dodatkowo uczestnik jarocińskiego programu otrzyma pełne wsparcie w wypełnianiu dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przypominamy, że w ramach programu „Mój Prąd” można pozyskać do 5.000 zł na montaż instalacji PV.

Zainteresowani otrzymają też pomoc w organizacji finansowania instalacji - zostaną im przedstawione oferty kredytowe z banku.

Gdzie uzyskasz informacje?

Szczegółowe informacje o programie uzyskasz w biurze spółki Energia Jarocin. Z początkiem marca uruchomione zostało ono w nowej lokalizacji - przy ul. Kasztanowej 18 w Jarocinie (hala targowa, parter, wejście od strony parkingu). Informacje udzielane są także pod numerem telefonu: 786-151-151 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia