Mieszkańcy pożegnali wczoraj księdza Kanonika Tadeusza Malchrowicza - proboszcza parafii w Wilkowyi, który odchodzi na emeryturę.

Proboszcz Tadeusz Malchrowicz zarządzał parafią w Wilkowyi 17 lat. Ślady jego pracy można dostrzec m.in. w modernizacjicałego kościoła i przestrzeni wokół świątyni. Począwszy od remontu dachu, instalacji ogrzewania, poprzez cyklinowanie podłogi, malowanie ścian, witraży i ołtarzy bocznych, na odrestaurowaniu ambony, ławek, konfesjonału kończąc. - Te zasługi można lepiej zobaczyć dzięki oświetleniu kościoła i nowym żyrandolom.  A usłyszeć o nich można poprzez nowoczesne nagłośnienie, dzięki któremu także organy po renowacji brzmią jeszcze piękniej - podkreślił podczas uroczysteho pożegnania burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. To nie wszystko. Na zewnątrz pojawiła się nowa brama wjazdowa do kościoła oraz kostka. Remont nie ominął także plebanii. Na cmentarzu powstały nowe ścieżki i wyremontowana została kaplica. - To, co zmieniło się w ciągu tych 17 lat widać gołym okiem! Ksiądz Proboszcz to dobry gospodarz - mówił Adam Pawlicki. Wraz z burmistrzem swojego duszpasterza żegnały tłumy parafian.

Nowym duszpasterzem parafii pw. Świętego Stanisława Biskupaw Wilkowyizostał mianowany z początkiem lipca ksiądz Krzysztof Duchnowski, który przed laty był wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Jarocinie. Do tej pory był notariuszem Kurii Diecezjalnej i kapelanem biskupa. Zmiany dotyczą też wikariusza. Księdza Krzysztofa Matuszewskiego, który przenosi się do Skalmierzyc, zastąpi go neoprezbiter - ksiądz Krzysztof Szymura.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia