W sobotę, 22 sierpnia odbędzie się Festyn Charytatywny dla Michałka w Witaszyc (na polanie za Bricomarche, w godz. 11.00-18.00). Dochód z niego przeznaczony zostanie na leczenie 3-letniego Michałka Jędrasiaka. Chłopiec cierpi na padaczkę lekooporną i jedyną szansą dla niego na zdrowie jest operacja w Niemczech. Można pomóc przyłączając się do zbiórki na siepomaga.pl.

Michaś przyszedł na świat we wrześniu 2016 roku. Z powodu niedotlenienia pierwsze godziny życia spędził pod namiotem tlenowym. Od samego początku borykał się ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Jednak dzięki rehabilitacji zaczął samodzielnie siadać, raczkować, aż w końcu, w wieku dwóch lat – chodzić. Niestety... Pojawiły się zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia równowagi, koordynacji ruchowej i koncentracji. Lekarze zdiagnozowali też opóźniony rozwój mowy.

W styczniu zeszłego roku, gdy Michaś miał 2,5 roku, pojawił się pierwszy atak padaczki. Przyszedł marzec i kolejny atak, tak samo silny. I znowu szpital… Trzeci atak w maju, najgorszy ze wszystkich. Rodziców odsyłano od jednego lekarza do drugiego, robili wszystkie możliwe badania, także genetycznie. Podczas badań, które wykonali w Polsce, dowiedzieli się, że ognisko padaczki umiejscowione jest w lewej okolicy ciemieniowo-skroniowej. W Polsce nie zostali skierowani do żadnego szpitala na badania. Wszystko musieli robić sami, na własną rękę. Jednak w końcu znaleźli ratunek!

Nadzieją dla Michałka była diagnoza i leczenie w Klinice Schön w Niemczech. To właśnie dzięki ludziom o wielkich sercach, dla których los dziecka okazał się nie być obojętny, udało się! 10 lutego 2020 r. rodzina wyjechała do Kliniki w Vogtareuth. Tam Michaś przez osiem dni podłączony był dzień i noc do wideo monitoringu EEG, a także miał wykonany trzygodzinny rezonans o wysokiej rozdzielczości. Okazało się, że padaczka umiejscowiona jest po prawej stronie w okolicy skroniowo-ciemieniowo-potylicznej. Wynik zupełnie inny niż w Polsce! W związku z tym, lekarze z Kliniki podjęli decyzję o konieczności przeprowadzenia ponownej diagnostyki Michałka. Krótszej, bo trwającej tylko pięć dni, jednak koniecznej do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu operacji. Jeśli wyniki potwierdzą postawioną już diagnozę, wówczas wyniki te będą przedstawione podczas lekarskiego konsylium, gdzie zostaną ustalone szczegóły operacji. 

Wychodząc z kliniki Michałek dostał zalecenie dotyczące zmiany leków oraz badań, które musi jeszcze mieć wykonane w Polsce. Niestety, nie są to badania refundowane, a koszt samego PET-CT - to kwota między 4.500 zł - a 6.500 zł. Dalsza diagnostyka i operacja w Niemczech to z kolei ok. 44.000 euro. Michałek w swoim krótkim życiu przeszedł już szereg badań: genetycznych, metabolicznych, rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym, badania EEG, niejeden dzień spędził w szpitalu. Każdy atak bardzo go wyniszcza. Przez rodzaj i ilość przyjmowanych leków zachorowała jego wątroba i tarczyca. Obecnie, mimo skończonych trzech lat, Michaś nadal nie mówi, ma ogromne problemy ze zrozumieniem innych i potrzebuje pomocy we wszystkich czynnościach.

„Chorobie syna podporządkowaliśmy całe nasze życie, jednak chęci i bezgraniczna miłość nie wystarczą, aby mu pomóc. Nie damy rady sami…Prosimy o pomoc każdego, do kogo dotarł nasz apel. Patrzenie na katorgę synka to dla nas, rodziców, niewyobrażalne cierpienie. Jednak jeszcze gorsza jest wizja przyszłości bez leczenia… Nie mamy wiele czasu, cały czas mamy jednak nadzieję. Dlatego z całego serca prosimy, pomóż uratować naszego synka...” – proszą rodzice Michasia z Witaszyc.

 Zbiórkę można wesprzeć pod linkiem:

https://www.siepomaga.pl/waleczny-michalek

 A już w najbliższą sobotę, 22 sierpnia odbędzie się Festyn Charytatywny dla Michałka w Witaszyc (na polanie za Bricomarche, w godz. 11.00-18.00). Wystąpią: uczniowie szkoły muzycznej Yamaha, DJ Bogusz, Paweł Zawieja i Grupa Fest. Nie zabraknie waty cukrowej, malowania buziek, pokazów strażackich, dmuchańców, skakańców i wielu innych atrakcji. Cały dochód z festynu zostanie przekazany na leczenie Michałka.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia