Urząd Miejski w Jarocinie jako lokalny koordynator akcji proekologicznej „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2020” serdecznie zaprasza młodzież oraz kadrę pedagogiczną jarocińskich placówek oświatowych, a także wszystkie instytucje/osoby wspierające działania proekologiczne do wzięcia udziału w ww. akcji. Tegoroczna akcja odbędzie się w dniu 18 września 2020 r.

„Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję” to hasło tegorocznej akcji. W tym roku szczególną uwagę poświęcimy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

Wzorem lat ubiegłych Referat Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Jarocinie wspiera akcję zapewniając niezbędne materiały. Worki oraz rękawice będzie można odebrać w dniach od 9 września, jak co roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Jarocinie, pokój nr 49, w godz. od 9.00 - 15.00.

Wszelkich informacji na temat przebiegu akcji na terenie Gminy Jarocin udziela Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jarocinie, tel. 62 749 96 23.

Szczegółowe informacje na temat kampanii „Sprzątanie świata – Polska 2020” dostępne są również na stronie internetowej www.naszaziemia.pl.

 

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia