W Parku Radolińskich pojawiły się pierwsze nasadzenia roślin: bodziszek korzeniasty i bodziszek czerwony; znana wszystkim konwalia majowa i paproć - narecznica samcza. Sadzony jest też bluszcz pospolity, jako roślina okrywowa, głównie na skarpach, w miejscach ocienionych – pod okapem drzew.

Na terenie parku kontynuowane są prace w kwaterach znajdujących się za pałacem Radolińskich oraz przy Skarbczyku. Większość ścieżek w części za pałacem została już wytyczona, wykonano obrzeża stalowe, podbudowę. Zakończone są też prace przy budowie drogi prowadzącej od pałacu do ulicy Poznańskiej, wzdłuż bloku – dawnej gorzelni, trwają prace przy budowie ścieżki biegnącej od bloku wzdłuż Skarbczyka aż do ul. Św. Ducha.

Pełną parą prowadzone są prace polegające na przygotowaniu gruntu pod nasadzenia roślin, jak również założenie łąk kwietnych, czy trawników. Posadzono już pierwsze rośliny – bluszcz pospolity, na skarpach przy pałacu i drodze biegnącej od pałacu w kierunku dużego stawu. Na rabatach wzdłuż cieku biegnącego od mostku przy dużym stawie, aż do małego stawu prócz bluszczu sadzone są też inne byliny – bodziszki, paprocie (narecznica samcza) oraz konwalia majowa. Za chwilę ruszą prace na tarasie południowym przy pałacu.    

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia