Miło nam poinformować, że jarocińska biblioteka znalazła się w gronie placówek, które otrzymały dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu edukacja, priorytet edukacja kulturalna. Łącznie biblioteka pozyskała na realizację dwóch projektów 55 tysięcy złotych.

Biblioteka będzie realizowała 2 projekty. Pierwszy będzie skierowany do bibliotekarzy, którzy dzięki cyklowi warsztatów i szkoleń, zapoznają się z najnowszymi trendami i metodami animacyjnymi i edukacyjnymi. Zebrane umiejętności sprawdzą w praktyce, organizując w 13 bibliotekach różne wydarzenia na bazie zdobytej wiedzy.

- Drugi projekt Wielki Teatr w Małym Mieście Junior realizować będziemy wspólnie ze Stowarzyszeniem Jarocin XXI. Będą to pokazy spektakli teatralnych dla dzieci, różne pod względem formy: teatr lalki, teatr aktora, musical, spektakl plenerowy. Całość uzupełnią warsztaty, wystawy, instalacje i happeningi. Bardzo się cieszymy z pozyskachych dotacji tym bardziej że konkurencja była spora, bo złożono około 1000 wniosków - podkresla Juztyna Daniel z jarocińskiej bilbiloteki. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia