W sobotę 18 maja w Jarocinie odbędzie się po raz kolejny Noc Muzeów. Ze względu na planowną zmianę siedziby Muzeum Regionalnego w Jarocinie, będzie to ostatnia edycja wydarzenia w ratuszowych przestrzeniach.

Atrakcji nie zabraknie i tym razem – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Przy ulicy Wrocławskiej i na rynku odbędzie się pokaz pojazdów zabytkowych, przygotowany przez Stowarzyszenie Moto Weteran Jarocin. W świat dawnej fotografii chętnych zabierze Krzysztof Sip. W swoim zakładzie fotograficznym przy ulicy Wrocławskiej, którego początki sięgają 1924 r., właściciel odkryje przed zwiedzającymi historię dawnego atelier, dzięki któremu dysponujemy dziś zdjęciami dokumentującym Jarocin sprzed niemal 100 lat. Wieczorem (19.30) mieszkańcy na jarocińskim rynku będą mogli posłuchać muzyki z okresu międzywojennego, w wykonaniu zespołu „Traditional Dixiland Jazz Band”.

Przez cały czas trwania Nocy Muzeów w ratuszu można oglądać bezpłatnie wystawy muzealne: stałą ekspozycję „Z przeszłości Ziemi Jarocińskiej” oraz czasową wystawę, poświęconą życiu i działalności lokalnego malarza i grafika, Mariana Poznańskiego. Po tej ostatniej oprowadzać będą córka i wnuczka nieżyjącego już artysty. Wokół twórczości Mariana Poznańskiego skupione będą też gry i zabawy, a na dzieci czekać będą drobne upominki.

W Noc Muzeów swoje podwoje otworzy również Spichlerz Polskiego Rocka. Obok multimedialnej wystawy stałej, prezentującej historię polskiej muzyki rockowej, na najmłodszych czekać będą animacyjno-edukacyjne warsztaty. O godzinie 21.00 rozpocznie się koncert Kingi Rataj, wielokrotnie nagradzanej artystki, występującej na wielu festiwalach w kraju.

Atrakcje czekają również na wszystkich, którzy odwiedzą Planetarium w Potarzycy, gdzie odbędą się seanse astronomiczne, multimedialne pokazy, czy obserwacje teleskopowe ciał niebieskich.

Obraz może zawierać: tekst


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia