Urząd Miejski w Jarocinie informuje, że odpady zielone, czyli trawa z koszenia trawników przydomowych oraz opadłe liście z drzew z terenu posesji, należy zbierać zgodnie z obowiązującym regulaminem utrzymania czystości i porządku w gminie Jarocin.

Odpady te należy wrzucać do  przezroczystych worków o pojemności 120 l, o grubości minimalnej 0,05 mm, o minimalnej wytrzymałości 25 kg, wykonanych z folii LDPE, z możliwością weryfikacji zawartości worka. Worki udostępniane są nieodpłatnie przez firmę Eko-Eltrans Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Glinki 15 w Jarocinie.

UWAGA! – Worki przeznaczone są wyłącznie na trawę oraz opadłe liście z drzew z terenu posesji. Nie należy do nich wrzucać m. in. liści z ulic, gałęzi drzew i krzewów, korzeni roślin, ani owoców.

Za każdy zapełniony i wystawiony w terminie ustalonym w harmonogramie worek zostanie zostawiony przez firmę odbierającą odpady odpowiedni pusty. W przypadku większego zapotrzebowania na worki przeznaczone do odpadów zielonych, należy to zgłosić pracownikom firmy odbierającej odpady, bądź zgłosić do firmy Eko-Eltrans Sp. z o. o. pod numerami telefonów: 62-747-74-78 oraz 62-747-37-66. Worki można odebrać także samodzielnie w siedzibie firmy pod adresem ul. Glinki 15 w Jarocinie. W przypadkach wyjątkowych można wystawić odpady zielone we własnych workach spełniających ww. wymagania. Można także samodzielnie wywozić odpady zielone do międzygminnej kompostowani osadów ściekowych w Cielczy, EKO-Dbaj Sp. z o.o., ul. Gajówka 1 w Cielczy. Odpady zielone pochodzące od osób prywatnych będą przyjmowane nieodpłatnie.

Przypominamy także, że opadłe liście zebrane z ulic, w ramach akcji zbiórki liści 2013, należy zbierać do worków dostarczonych przez firmę EKO-DBAJ Sp. z o. o.  Worki te są odbierane w każdy poniedziałek. Akcja dotyczy ulic w Jarocinie: 

1.            CHOPINA

2.            CICHA

3.            KOPERNIKA

4.            KONOPNICKIEJ

5.            STASZICA

6.            MARCINKOWSKIEGO

7.            MATEJKI

8.            MONIUSZKI

9.            KOŚCIUSZKI

10.          ŚRÓDMIEJSKA

11.          WROCŁAWSKA

12.          BRANDOWSKIEGO

13.          JARMARCZNA

14.          KARWOWSKIEGO

15.          STAWNA

16.          ZAMKOWA

17.          PARKOWA

18.          RYNEK

19.          ZAPŁOCIE

20.          DĄBROWSKIEGO

21.          HALLERA

22.          DNIEPROWA

23.          DUNAJECKA

24.          NYSKA

25.          KWIATOWA

26.          LIPOWA

27.          NIEPODLEGŁOŚCI

28.          WOLNOŚCI

29.          JACHOWSKIEGO

30.          OLIMPIJSKA (posesje w okolicy skrzyżowania z ul. Śniadeckich)

31.          ŻWIRKI i WIGURY (posesje w okolicy krzyża)

32.          Przedszkole przy ul. Waryńskiego (liście z Parku Miejskiego)

 

grafika: zukwejherowo.pl

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia