W sobotę odbył się Zielony Odjazdowy Rajd Rowerowy, którego trasa prowadziła z Jarocina do Czeszewa. Tm na cyklistów czekała moc atrakcji: zwiedzanie Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie, rozstrzygnięcie konkursów w ramach 10-lecia "Wieści z Lasu", regały książkowe z ciekawymi pozycjami do zakupów oraz pokaz sprzętu i pracy pilarza.

Poza tym na cyklistów w Czeszewie czekał ciepły posiłek, coś słodkiego, kawa i herbata i ognisko. W leśnej scenerii Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego uczesnicy rajdu wysłuchali także framentu "Lalki". Odcinek 11 adaptacji dzieła Bolesława Prusa, autorstwa Bronisława Maja, odczytali na rolę Hanna Janiec z jarocińskiej Biblioteki wraz z Bartoszem Walczakiem, jarocińskim starostą.

Zielony Odjazdowy Radj Rowerowy odbył się w ramach projketu "Regał na nudę"realizowanego przez Stowarzyszenie Jarocin XXI, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorami rajdu była jarocińska biblioteka wraz z Nadleśnictwem Jarocin, Ośrodkiem Edukacji Leśnej w Czeszewie, "Gazetą Jarocińską", Stowarzyszeniem Jarocin XXI, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dr Szprychą. Pogoda dopisała, trasa była wymagająca ale malownicza, a meta i czekające na niej atrakcje zaspokoiły nawet najbardziej wymagających rowerzystów. 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia