Tym razem słońce dopisało miłośnikom książek i rowerów – czwarty rajd „Odjazdowy bibliotekarz” okazał się wyjątkowo udany.

Na starcie w Zespole Szkół Społecznych w Jarocinie zebrał się spory, pomarańczowy tłum dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów. Były też całe rodziny, także kilkupokoleniowe.  Po zarejestrowaniu się, zamontowaniu chorągiewek, szprychówek i przyporządkowaniu do poszczególnych grup, rozpoczęła się jazda. Trasa tegorocznego rajdu była malownicza. Pierwsza część wiodła szosą pomiędzy lasem, potem wzdłuż zalewu, który łączy Roszków i Siedlemin do Potarzycy i stamtąd do Goliny, gdzie w Niepublicznym Przedszkolu wyznaczono metę.

Piękna pogoda sprzyjała wolnej jeździe, podziwianiu pięknych krajobrazów i opalaniu się. Pierwsi rajdowicze dojechali po półtorej godzinie do mety. Na wszystkich czekała kawa, herbata i słodki poczęstunek – ufundowany przez Firmę Cukierniczą Zuzanny Barczak z Potarzycy. Dzięki uprzejmości pani dyrektor przedszkola Marii Włodarczyk najmłodsi mogli skorzystać z placu zabaw i trampoliny. Był też konkurs o zdrowym odżywianiu, który przeprowadziły panie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie. O tym jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy demonstrował Maciej Zaborowski.       

Wszyscy czekali jednak na gwóźdź programu – czyli losowanie nagród. Organizatorzy zadbali aby w tym roku także każdy wyjechał z drobnym upominkiem. Chętni udali się też na zwiedzanie sanktuarium maryjnego w Golinie oraz przejechali trasę według questu z projektu „Zgrany Jarocin”. Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji rajdu dyrektorom, pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Jarocinie, Zespołu Szkół Społecznych w Jarocinie i Niepublicznego Przedszkola  w Golinie oraz Pawłowi Kuli i pracownikom sklepu Dr. Szprycha, policji, a także wolontariuszom i opiekunom grup rowerowych.

    


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia