W poniedziałek 24 marca, odbyła się uroczysta inauguracja polskiej edycji kampanii "Tydzień z Internetem", nad którą honorowy patronat objął prezydent Bronisław Komorowski. Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim odbyła się debata, w której uczestniczyła Agnieszka Borkiewicz - dyrektor jarocińskiej biblioteki.

Dyrektor Borkiewicz mówiła o tym, jak ogromny wpływ miał i ma Internet i nowe technologie na rozwój bibliotek, podkreślała też ich ogromną  rolę w komunikacji społecznej.

W inauguracji wziął udział Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski oraz Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni. Tegoroczna edycja kampanii odbędzie się w dniach 24-30 marca br. Jej myśl przewodnia to zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce.

W jarocińskiej bibliotece w ramach Tygodnia z Internetem zaplanowano:

  • Biblioteka Główna

- Akademia Seniora ENERGA – edukacja komputerowa osób 50+ z wykorzystaniem Elektronicznego Biura Obsługi Klienta;

- Internet dla Seniora – zajęcia na temat zasad tworzenia i korzystania z poczty internetowej

  • Filia nr 2

„Zagraj w przyszłość” – zajęcia dla młodzieży i testowanie portalu praca-enter.pl

„Co ze mnie wyrośnie”  - zajęcia dla dzieci przedszkolnych, inspirowane  książką "Co z ciebie wyrośnie?" Aleksandry i Daniela Mizielińskich Wydawnictwo Dwie Siostry z wykorzystaniem testów i quizów w Internecie

  • W środę 26 marca natomiast – spotkanie na temat bezpieczeństwa w sieci – prezentację na ten temat przedstawi Agnieszka Zaworska – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Spotkanie w czytelni Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich o godz. 17.00

fot. www.biblioteki.org 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia