Usprawniająca ruch samochodów druga waga najazdowa – to najnowsza inwestycja w ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie - Wielkopolskim Centrum Recyklingu. Jej oficjalne otwarcie odbyło się w piątek, 7 lutego. Wstęgę przecinali przedstawiciele Porozumienia Międzygminnego.

W ramach inwestycji wybudowano wagę samochodową wraz z przedłużeniem obecnego zadaszenia (wiaty). Ponadto przerobiono bramy wjazdowe na teren zakładu, co usprawniło manewrowanie dużymi pojazdami transportowymi. Całej inwestycji towarzyszyła także infrastruktura techniczna, taka jak: monitoring z rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych, sygnalizacja świetlna, szlabany oraz domofony.

Budowa nowej, drugiej wagi najazdowej pozwoli na usprawnienie ruchu samochodów i znacząco skróci kolejkę aut oczekujących na zważenie odpadów. Warto nadmienić, że w 2019 roku w ZGO w Jarocinie - Wielkopolskim Centrum Recyklingu zanotowano około 60 tys. wjazdów na wagę. Dzięki nowej inwestycji ruch ten będzie przebiegał płynniej.

Ważną informacją jest także to, że w 2019 roku klienci indywidualni wjechali na PSZOK 14.193 razy.

Wartość inwestycji: 430.500 zł brutto (350.000 zł netto). Zakres ważenia: do 60 ton.

Realizacja inwestycji  uzasadniona jest faktem, iż od początku roku  obowiązują nowe przepisy prawa dotyczące Bazy Danych o Odpadach.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia