Program wydarzeń zaplanowanych w Jarocinie z okazji Nocy Muzeów 2017 był bardzo bogaty. Budynek dawnej synagogi i jego sąsiedztwo znów wypełniły się gwarem żydowskiej kultury. Poprzez wystawę reprodukcji prac upamiętniona została postać pochodzącego z Żerkowa Jakoba Steinhardta, światowej sławy artysty grafika. Te i wiele innych wczorajszych wydarzeń działo się także w ramach Simchat Chajim Festival, który odbywa się w Jarocinie i Krotoszynie.

Tradycyjnie atrakcje czekały również na wszystkich, którzy odwiedzili Muzeum Regionalne w JarocinieSpichlerz Polskiego RockaGaleria Skarbczyk, kamienicę nr 17 przy Rynku (nowa siedziba jarocińskiej biblioteki), Pałac Radolińskich w Jarocinie oraz Planetarium w Potarzycy.

fot. Tomasz Bartkowiak

Spichlerz i Skabrbczyk aproponowały bardziej współczesne dziedziny sztuki. Tematem przewodnim wielu wydarzeń w SPR była w tym roku postać Czesława Niemena i jego twórczość. Z kolei Galeria Skarbczyk zaproponowała projekcję 3D obrazu "Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki", wykonaną przez studio Platige Image z Warszawy.

fot. Mirosałw Ołatrzewski, Tomasz Bartkowiak 

Biblioteka Publiczna mieszcząca się w pałacu Radolińskich już po raz drugi zaprosiłą do ogladania wystawy poświęconej Biblii.

 
Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Jarocinie 

Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia