Program wydarzeń w ramach tegorocznej Nocy Muzeów był bardzo bogaty. Najwięcej działo się w Pałacu Radolińskich. Poza tym jarociniacy mogli zwiedzać także ekspozycje w Spichlerzu Polskiego Rocka oraz w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Nowością był Otwarty Urząd Miejski. Wieczorne spotkanie w ratuszu objęło m.in. zwiedzanie sali ślubów, gabinetu burmistrza i sali sesyjnej.

W Pałacu Radolińskich stanęła wielka wystawa modeli z klocków Lego. Znalazło się wśród nich wiele największych kolekcjonerskich modeli, osadzonych w tak zwanych światach tematycznych. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, zarówno dzieci jak i dorosłych. Po obejrzeniu wystawy, nie tylko najmłodsi, zasiedli do stanowisk z klockami LEGO i budowali własne dzieła. Ekspozycję, która dzisiaj miała premierę, można oglądać w Jarocinie do 10 czerwca. Więcej informacji tutaj.

W Pałacu Radolińskich odbył się też wernisaż wystawy płaskorzeźb wykonanych przez młodych jarocińskich rzeźbiarzy, happening artystyczny "Tu powstaje muzeum", wystawiony został także spektakl „Cyrk w muzeum” teatru Drabina, który działa przy Niepublicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie. Miłośnicy przyrody mieli okazję w towarzystwie przewodnika pospacerować po jarocińskim parku szlakiem pomników przyrody, a zainteresowani historią – posłuchać wykładu, odsłaniającego archeologiczne tajemnice ruin kościoła Św. Ducha.

Tradycyjnie podczas Nocy Muzeów jarociniacy mogli zwiedzać ekspozycje w Muzeum Regionalnym w Jarocinie oraz w Spichlerzu Polskiego Rocka, a także oglądać gwiazdy w planetarium w Potarzycy.

Nowym elementem tegorocznej muzealnej nocy był Otwarty Urząd Miejski, a konkretnie reprezentacyjna siedziba magistratu, mieszcząca się na I piętrze jarocińskiego ratusza. Chętni mogli odwiedzić gabinet burmistrza, a nawet „przymierzyć się” do fotela włodarza gminy. Mogli też porozmawiać z radnymi, o tym, co dzieje się w gminie lub podjąć uchwałę na tablecie w specjalnym programie e-sesja. Na pamiątkę spotkania otrzymali widokówkę z okolicznościową pieczęcią. Urzędnicy zorganizowali także specjalny kącik dla dzieci, gdzie stanęła fotobudka, można było skorzystać z malowania twarzy lub pokolorować obrazki, prezentujące jarocińskie zabytki.


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia