Blisko 50 kart od mieszkańców i ponad 100 pomysłów projektowych od instytucji wpłynęło w ramach akcji „Rozkręć z nami przyszłość Jarocina - miasta awangardowych działań”. Rekomendowane propozycje wpisane zostały do tworzonego Programu Rozwoju Lokalnego, jaki powstaje w ramach Nowej Ścieżki Rozwoju. Dokumenty te są opracowywane w związku z konkursem „EOG – rozwój lokalny”, w którym bierze udział gmina Jarocin. Samorząd z jego puli może otrzymać nawet 10 mln euro dofinansowania na przedsięwzięcia inwestycyjne i związane z nimi wydatki na działania „miękkie”.

Komisja, która składała się z członków Zespołu Miejskiego, oceniła złożone karty pod względem spełnienia kryteriów formalnych i merytorycznych pomysłu oraz rekomendowała kilkadziesiąt przedsięwzięć do wpisania do Programu Rozwoju Lokalnego. Zadania, które zostały ocenione pozytywnie, to m.in. zagospodarowanie terenu wokół zalewu w Roszkowie, park ekologiczny dla rodzin, mural z tradycją czy gry przestrzenne.

Mieszkańcy mogli zgłaszać karty pomysłów między 3 a 26 lipca w wersji papierowej albo on-line. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z nami swymi pomysłami na dalszy rozwój Jarocina!


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia