Na spotkanie autorskie z Bohdanem Głębockim, które odbędzie się 29 września o godzinie 18:00 w sali kominkowej pałacu Radolińskich, zaprasza jarocińska biblioteka. Autor będzie promował swoją powieść "Musza Góra", której akcja dzieje się w okresie międzywojennym w Poznaniu i Jarocinie.

Bohdan Głębocki - z urodzenia i zamiłowania Poznaniak, z wykształcenia historyk i informatyk. Od lat, z lepszym lub gorszym skutkiem próbuje łączyć te dwie specjalności w życiu zawodowym. Zafascynowany przeszłością, niekoniecznie odległą, szczególnie taką, której śladów na próżno szukać w poważnych pracach naukowych. W 2014 r. wydawnictwo Media Rodzina wydała owoc tych zainteresowań - powieść Musza Góra. W przygotowaniu ciąg dalszy.

W latach 2002-2008 pracował w Jarocinie, w ośrodku zamiejscowym UAM, zawierając wiele wspaniałych znajomości z mieszkańcami miasta, z którymi zetknął mnie los. I właśnie tutaj, poza Poznaniem, toczy się największa część akcji powieści, a jeden z głównych bohaterów urodził się w Jarocinie.

"Musza Góra"

Poznań, jesień 1938 roku.

Podczas budowy banku w centrum miasta zostają odsłonięte pozostałości dawnego żydowskiego cmentarza. Odkryciem żywo interesuje się II Oddział Sztabu Głównego Wojska Polskiego. Wśród mieszkańców krążą wieści o serii makabrycznych zbrodni. Policja jest bezradna. Na terenie budowy banku w tajemniczych okolicznościach ginie stróż. Prywatny detektyw zdobywa zlecenie, które jak mniema, uratuje jego podupadającą firmę i wpada w sam środek śmiertelnie groźnej intrygi. Współpracownica detektywa boryka się z brzemieniem własnej przeszłości. Od rezultatu tych zmagań będzie zależał los wielu ludzi. Niedoceniany, młody policjant wpada na trop wielokrotnego mordercy. Wkrótce stanie oko w oko z siłami, w których istnienie przestał wierzyć odkąd wyrósł z krótkich spodenek. Tylko jeśli zrewiduje swój światopogląd ma szansę przeżyć. A to dopiero początek.

 


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia