Na rynku będzie fontanna, dużo zieleni i ławeczek. Czy to wystarczy, by przyciągnąć mieszkańców do centrum? Jak sprawić, by serce miasta zabiło? Co zrobić, by na jarocińskim rynku tętniło życie? Na to pytanie musimy sobie odpowiedzieć wszyscy. I będzie to możliwe dzięki konsultacjom społecznym, które przeprowadzi gmina Jarocin. Burmistrz Adam Pawlicki zachęca mieszkańców do wyrażenia opinii w tej sprawie.

Jesteśmy świadkami rewolucyjnych zmian w naszym mieście. Prace rewitalizacyjne w centrum rozpoczęły się kilka miesięcy temu. Po ich zakończeniu Jarocin będzie piękny, jak nigdy dotąd. Namiastkę tego już widać w Parku Radolińskich, który z dnia na dzień zmienia swoje oblicze, a przecież to dopiero półmetek rewitalizacji. - Jestem przekonany, że za dwa lata, gdy zakończymy modernizację naszej starówki, Jarocin będzie miejską perełką Wielkopolski. Nie tylko będzie się tutaj dobrze żyło mieszkańcom, ale też stanie się atrakcją turystyczną. Projekty zmian jarocińskiego centrum są oszałamiające: fontanna na rynku oraz dużo zieleni i różnorodne elementy małej architektury z pewnością sprawią, że będzie to najpiękniejsza starówka w Wielkopolsce – podkreśla burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.  

Wizualizacje rynku po modernizacji są bardzo obiecujące. Architekci wsłuchiwali się w głosy mieszkańców, dlatego w projektach znalazły się: fontanna, dużo zieleni i różnorodne elementy małej architektury. Ideą projektu było stworzenie przyjaznej przestrzeni, która zostanie zdominowana przez pieszych, mających pełną swobodę poruszania się po rynku. Przed mieszkańcami bardzo ważne zadanie - musimy sprawić, by rynek stał się miejscem spotkań, miejscem, które tętni życiem, gdzie chce się po prostu być. Jak tego dokonać? - Mam nadzieję, że mieszkańcy zasypią nas pomysłami. 25 sierpnia ogłosimy konsultacje społeczne. Każdy będzie się mógł wypowiedzieć, wyrazić swoją opinię. Liczę na wiele wspaniałych pomysłów i konstruktywnych idei. Liczę na pomoc nie tylko mieszkańców śródmieścia, ale wszystkich jarociniaków. Starówka jest przecież naszym wspólnym dobrem – zachęca burmistrz Pawlicki.

 

Jakiego rynku w Jarocinie chcemy?

Już 25 sierpnia ruszą konsultacje w sprawie tego, jaką funkcję ma pełnić rynek. Każdy będzie mógł wziąć w nich udział i odpowiedzieć na postawione tam pytania. Niestety, w związku z pandemią nie będą mogły zostać zorganizowane spotkania z mieszkańcami, dlatego można:

- przesyłać swoje opinie i pomysły drogą mailową w formie skanu wypełnionej karty konsultacyjnej (na adres: konsultacjerynek@jarocin.pl)

- złożyć wypełnioną kartę konsultacyjną w Biurze Obsługi Klienta (ul. T. Kościuszki 15B, budynek przy parkingu Urzędu Miejskiego w Jarocinie).

 

Kto może wziąć udział w konsultacjach?

- wszyscy pełnoletni mieszkańcy gminy Jarocin,

- instytucje oraz podmioty gospodarcze prowadzące działalność w Jarocinie przy: ul. Rynek, ul. Gołębiej, ul. Wyszyńskiego, ul. Średniej, ul. Wrocławskiej (od ul. Rynek do ul. Kilińskiego), ul. Kilińskiego, ul. Wąskiej, ul. Krótkiej, ul. Śródmiejskiej (od ul. Rynek do ul. Wąskiej), ul. Targowej (od ul. Wąskiej do ul. Św. Ducha), ul. Łąkowej, ul. Św. Ducha (od ul. Rynek do ul. Wojska Polskiego), ul. Kościelnej w Jarocinie,

- właściciele nieruchomości położonych na terenie gminy Jarocin nie będący jej mieszkańcami. Konsultacje nie są anonimowe. Zatem każda osoba, wyrażająca swoją opinię lub zdanie, musi być gotowa podać swoje imię i nazwisko. Inaczej jej głos będzie nieważny.

 

Konsultacje ruszą 25 sierpnia, a zakończą się 23 września

Karty konsultacyjne (ankiety) zostaną udostępnione:

- w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (ul. T. Kościuszki 15B, parter, budynek przy parkingu Urzędu Miejskiego w Jarocinie) – w formie papierowej,

- w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Jarocinie – w formie elektronicznej

- na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Jarocinie – w formie elektronicznej.

Swoje opinie można przekazywać do 23 września. Wyniki konsultacji (w formie raportu) uzyskane podczas: zbierania opinii lub propozycji, sondażu (w formie ankiety) zostaną ogłoszone w ciągu 30 dni kalendarzowych od dnia zakończenia procesu zbierania uwag i opinii.

Więcej o zmianach w centrum Jarocina przeczytasz:

http://jarocin.pl/pl/news/Odnowiona-starowka-blizej-pieknego-parku-5531.html

http://jarocin.pl/pl/news/Stare-Miasto-na-nowo-4055.html

http://jarocin.pl/pl/news/Jak-przyblizyc-jarocinski-rynek-do-Parku-Radolinskich-5152.html

 

Karta konsultacyjna

Ogłoszenie o konsultacjach


Komentarze

Wspierane przez Disqus
Zaczynamy segregowa bio odpady

Kategorie aktualności

Wydarzenia